Mladí slovenskí športovci získali na olympijskom festivale mládeže už štyri medaily

Pauliny
Andrej Paulíny získal bronz v behu chlapcov na 1500 m. facebook.com/atletikasvk

GYÖR 26. júla (WebNoviny.sk) – Slovensko už má štyri cenné kovy na XIV. letnom Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v maďarskom Győri.

O tri medaily, dve strieborné a jednu bronzovú, sa v stredu postarali reprezentanti v rýchlostnej kanoistike. Slovenskú výpravu potešil aj úspech atléta Andreja Paulínyho vo finále behu na 1 500 m, ktorý si vybojoval bronz.

Štvorica kajakárov so striebrom

Mladá kanoistka Lucia Valová v súťaži C1 na 500 m získala striebornú medailu. Druhé miesto si vybojovala časom 2:20,960. Na prvom mieste skončila Maďarka Csenge Molnárová (2:18,031), bronzová bola Bieloruska Anastasia Žuková (2:21,643). Úspešní boli aj kajakári Martin Hvojník a Richard Németh, ktoí získali v kategórii K2 na 500 m bronz za 1:37,718.

Vo vyrovnanom súboji skončili pred nimi strieborní Nemci Moritz Florstedt a Elias Kurth (1:37,142). Zlato získal tím Ruska Nikita Byzov a Dmitrij Morgunov (1:36,283). Štvorica kajakárov v kategórii K4 500 m mix Martin Hvojník, Richard Németh, Karolína Seregiová a Romana Jakubisová získali druhú striebornú medailu vďaka času 1:35,124. Zvíťazili Nemci (1:34,088), bronzoví boli Bielorusi (1:35,465). Slovenskí kanoisti Lucia Valová a Eduard Strýček úspešne reprezentovali aj v kategórii C2 mix na 500 m, kde skončili na štvrtom mieste.

Medaila aj v atletike

Slovensko zaznamenalo medailový úspech aj v atletike. V behu chlapcov na 1500 m sa o to postaral Andrej Paulíny (AK ZŤS Martin), ktorý skončil tretí časom 4:06,57 min.

V taktických pretekoch, ktoré celé odtiahol Francúz Baptiste, sa rozhodovalo v zdrvujúcom finiši, v ktorom mal najviac síl Turek Celik (4:06,33) pred Apátim z Maďarska (4:06,52). Šestnásťročný Paulíny, ktorého v Martine pripravuje Pavel Slouka a patrí k veľkým nádejám slovenskej atletiky, mal z pätnástky prihlásených bežcov na 1500 m až ôsmy najlepší osobný rekord (3:58,90).

Na EYOF v Győri sa zúčastňuje 54 mladých športovcov zo Slovenska vo veku od 14 do 17 rokov.