Ministri Smeru-SD prídu na rokovanie vlády napriek požiadavke Danka

VLÁDA SR
Foto: SITA/Peter Maďar.

BRATISLAVA 21. augusta (WebNoviny.sk) – Ministri za stranu Smer-SD sa na stredajšom rokovaní vlády zúčastnia i napriek tomu, že predseda SNS Andrej Danko požiadal partnerov, aby stretnutie kabinetu odložili dovtedy, kým sa nezíde Koaličná rada, ktorá by sa mala konať v piatok.

Smer-SD súhlasí s termínom Koaličnej rady

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Smeru-SD Ľubica Končalová, Smer súhlasí s termínom Koaličnej rady i jej formátom.

„Očakávame, že sa v prvom rade vyrieši problém týkajúci sa vypovedania Koaličnej zmluvy stranou SNS. Podobne ako SNS aj strana Smer-SD je pripravená predložiť svoje požiadavky viažuce sa k budúcoročnému štátnemu rozpočtu pri plnom zachovaní finančnej disciplíny krajiny. Medzi nimi budú napríklad radikálnejšie zvýšenie minimálnej mzdy či vyššia podpora starostlivosti o odkázaných ľudí,“ dodala Končalová s tým, že so svojimi prioritami príde na Koaličnú radu aj Most-Híd.

Situáciou v koalícii, ktorá vznikla po vypovedaní Koaličnej zmluvy zo strany SNS pred dvoma týždňami, sa bude vo štvrtok zaoberať predsedníctvo strany. Na rokovanie majú prísť aj všetci poslanci za SNS v NR SR. Následne v piatok zasadne Koaličná rada. Predseda Andrej Danko požiadal partnerov, aby rokovanie vlády bolo odložené dovtedy, kým sa nezíde Koaličná rada.

Danko zatiaľ nemá náhradu za Plavčana

Premiér Robert Fico očakáva, že predseda SNS Andrej Danko mu navrhne kandidáta na post na ministra školstva za Petra Plavčana, o čo ho Fico minulý týždeň požiadal.

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Peter Plavčan vo štvrtok 17. augusta oznámil svoj odchod z postu. Podľa informácií agentúry SITA abdikáciu Plavčan podáva k 30. augustu. Dnes posiela poštou abdikačný list. Danko zatiaľ za neho náhradu nemá.

SNS i koaliční partneri sa budú zaoberať vypracovaním Dodatku ku Koaličnej zmluve. V nej majú byť nanovo stanovené mechanizmy stretávania sa partnerov i vnútrokoaličná komunikácia.

Slovenská národná strana chce prísť na rokovanie Koaličnej rady s viacerými programovými požiadavkami, ktoré sa národniarom doteraz nepodarilo presadiť a narážajú na odpor viacerých ministrov za Smer.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoBéla BugárPeter PlavčanRobert Fico
Firmy a inštitúcie Most-HídSMER-SDSNS Slovenská národná strana