Ministerka školstva Lubyová chce zvýšiť objektivitu pri maturitách

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Maturita
Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 2. februára (WebNoviny.sk) – Maturity by mali fungovať v rovnakom režime ako Testovanie 9, povedala to ministerka školstva Martina Lubyová vo štvrtok počas parlamentnej Hodiny otázok. Podľa jej slov pripraví rezort školstva novelu školského zákona, ktorý zvýši objektivitu pri maturitách.

„Maturity by boli strážené a organizované externými pedagógmi z iných škôl. Pri Testovaní 9 sa to už osvedčilo, zatiaľ čo maturita je v zmiešanom režime. Niekde sa zúčastňujú externí pedagógovia a niektoré časti si hodnotia interní pedagógovia,“ vysvetlila Lubyová.

V Hodine otázok odpovedala ministerka na otázku poslanca Eugena Jurzycu, ktorý sa pýtal, či súhlasí s hlavnou školskou inšpektorkou, podľa ktorej by riešením problému nedovoleného vylepšovania výsledkov testov externej časti maturít mohla byť existencia nezávislých testovacích centier.

„Súčasťou projektu Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania, ktorý sa skončil v roku 2015, boli testovacie centrá na školách, v ktorých mohli prebiehať tieto elektronické testy,“ ozrejmila Lubyová a dodala, „už v minulom školskom roku sa elektronická forma pilotne testovala na 110 školách a do budúcna ju chceme rozšíriť“.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martina Lubyová
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR