Ministerka Hroncová rokovala so svojím českým kolegom Baxom, navštívila aj festival Pražská jar

PREZIDENT: Vymenovanie novej vlády odborníkov
Sprava: Prezidentka SR Zuzana Čaputová a novovymenovaná ministerka kultúry Slovenskej republiky Silvia Hroncová počas vymenovania novej vlády odborníkov prezidentkou SR v Prezidentskom paláci. Bratislava, 15. máj 2023. Foto: SITA/ Diana Černáková

Ministerka kultúry SR Silvia Hroncová neformálne rokovala so svojím českým kolegom Martinom Baxom. Témami počas ministerkinej prvej zahraničnej cesty, ktorá v dňoch 2. a 3. júna viedla do Českej republiky, boli pokračovanie spolupráce v kultúrnej oblasti medzi oboma štátmi, ale aj projekt Európske hlavné mesto kultúry i júnové stretnutie štátov Vyšehradskej štvorky v Bratislave.

Prvé oficiálne stretnutie

Šéfka slovenského rezortu kultúry navštívila v Čechách záverečný koncert Medzinárodného hudobného festivalu Pražská jar. Ide o najprestížnejší festival klasickej hudby u našich českých susedov. V tlačovej správe o tom informovalo Ministerstvo kultúry (MK) SR.

Bolo pre mňa veľkou cťou zúčastniť sa na záverečnom koncerte 78. ročníka Pražskej jari s výnimočným programom a obsadením. Príjemné bolo aj moje prvé oficiálne stretnutie s ministrom kultúry ČR Martinom Baxom. V rozhovore sme načrtli viaceré aktuálne témy v oblasti kultúry, ktoré rezonujú v oboch krajinách. Podnety z domáceho aj medzinárodného prostredia sú dôležité a inšpiratívne aj v oblasti kultúry,“ uviedla ministerka Hroncová.

Pražská jar

V ČR šéfku slovenského rezortu kultúry, štátneho tajomníka Matúša Bieščada i ďalších členov delegácie privítali okrem českého ministra kultúry Baxu aj nový riaditeľ festivalu Pražská jar Pavel Trojan, predchádzajúci dlhoročný riaditeľ festivalu Roman Bělor, a tiež primátor hlavného mesta Prahy Bohuslav Svoboda.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin BaxaSilvia Hroncová
Firmy a inštitúcie MK Ministerstvo kultúry SR