Minister spravodlivosti Susko búra právny štát, tvrdia liberáli a koalícia odmieta diskutovať o zmenách (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VLÁDA: Rokovanie 2. schôdze
Zľava: Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč, minister spravodlivosti SR Boris Susko a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár počas rokovania 2. schôdze vlády SR. Bratislava, 2. november 2023. Foto: SITA/Diana Černak
Tento článok pre vás načítala AI.

Minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SD) búra právny štát. Tvrdí to strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorá upozornila na to, že koalícia odmieta diskutovať o viacerých zmenách zákonov týkajúcich sa trestnoprávneho systému na Slovensku.

Možnosť opozície pýtať sa otázky

Poslankyňa Mária Kolíková (SaS) informovala, že predseda ústavnoprávneho parlamentného výboru Miroslav Čellár (Hlas-SD) spoločne s podpredsedom výboru Tiborom Gašparom (Smer-SD) ukončili schôdzu výboru bez toho, aby dali možnosť opozičným poslancom pýtať sa otázky k avizovaným zmenám ministra Suska.

Útok na základné demokratické princípy

Na schôdzi ústavnoprávneho výboru položili opoziční poslanci niekoľko otázok ministrovi spravodlivosti. Susko však na všetky neodpovedal, na čo upozornila poslankyňa Kolíková. Keď sa domáhala možnosti položiť ďalšie otázky ministrovi, predseda výboru Čellár jej oznámil, že schôdzu vedie on.

Toto je bezprecedentná hrubosť voči opozícii a útok na základné demokratické princípy. Vládni politici sa držia ich známeho hesla vyhraj voľby a môžeš všetko,“ napísala Kolíková na sociálnej sieti. Liberáli tvrdia, že koalícia odmieta o svojich návrhoch diskutovať s odborníkmi, s dotknutými, na výbore, ale aj v pléne parlamentu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Boris SuskoMária KolíkováMiroslav ČellárTibor Gašpar
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a SolidaritaSmer - SSD