Ruské velenie musí pochopiť, že vojenský konflikt prináša iba smrť a skazu, vyhlásil Naď

Jaroslav Naď
Minister obrany Jaroslav Naď. Foto: archívne, SITA/AP.

Ruské velenie musí pochopiť, že vojenský konflikt prináša iba smrť a skazu. Uviedol to poverený minister obrany SR Jaroslav Naď (Demokrati), ktorý vo štvrtok v priestoroch Ministerstva obrany (MO) SR prijal veľvyslanca Ukrajiny v SR Myroslava Kastrana.

Možnosti pomoci Ukrajine

Diskutovali o situácii na Ukrajine, o opodstatnenosti darovanej techniky, ako aj o ďalších možnostiach pomoci Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako uviedol šéf rezortu obrany, Ukrajina má už od začiatku podporu zo strany Slovenska a vďaka flexibilnej spolupráci sa podarilo zachrániť množstvo životov. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa MO SR Martina Kakaščíková.

Na rozdiel od agresora Ukrajinci vedú spravodlivý boj za slobodu a hodnoty, ktoré v Rusku utopil Putinov režim v nenávisti. Práve preto podporuje Ukrajinu celý civilizovaný svet, práve preto bude na strane víťazov,“ vyhlásil Naď.

Upevnenie vzťahov vďaka pomoci

Ukrajinský veľvyslanec vyjadril Slovensku vďaku za vojenskú a tiež humanitárnu pomoc. „Ukrajinský národ si bude navždy pamätať rýchlu a obetavú pomoc Slovenska,“ uviedol Kastran v súvislosti s dodaním 13 kusov stíhacích lietadiel MiG-29 a časti protilietadlového raketového systému KUB.

Kastran súčasne potvrdil, že slovenský systém protivzdušnej obrany S-300 naďalej funguje a pomáha chrániť územie pred ruskými raketami. Ocenil aj to, že Slovensko bolo medzi prvými krajinami, ktoré začali s pomocou Ukrajine účinnými zbraňovými systémami.

Či už ide o materiálnu podporu alebo napríklad výcvik ukrajinských vojakov, naši ukrajinskí priatelia si túto pomoc skutočne veľmi vážia a vedia, že v tom nie sú sami,“ uzavrel Naď.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav NaďMartina KakaščíkováMyroslav Kastran
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SRStrana Demokrati