Minister Naď obvinil Fica, že chcel zabrániť dodávke systému S-300 na Ukrajinu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
SMER SD: Vyjadrenie po rozhodnutí súdu o referende
Predseda strany SMER-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 12. apríla, 13:53

Predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico chcel zabrániť dodávke systému protivzdušnej obrany S-300 na Ukrajinu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Povedal to minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) počas rokovania vlády s tým, že Fico zverejňovaním informácií o darovaní slovenského systému na Ukrajinu chtiac či nechtiac ohrozoval bezpečnosť operácie.

Šéf rezortu obrany uviedol, že keď Fico na sociálnej sieti informoval o dodávke systému S-300 zo Slovenska na Ukrajinu, tak sa už systém nachádzal na ukrajinskej strane.

Zdôraznil, že to však opozičný poslanec nevedel. „Ako viacnásobný premiér by mal vedieť, že takéto veci majú jednoducho svoje bezpečnostné súvislosti a on predsa by v žiadnom prípade nemal dbať na názor Moskvy, tak, ako to on robí, ale na názor a záujmy SR,“ dodal Naď.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) po rokovaní vlády povedal, že Fico zverejnením videí o presune systému protivzdušnej obrany S-300 vyzradil utajovanú skutočnosť. „Je to absolútne nezodpovedné, pretože ohrozil množstvo ľudí. Je to vec, ktorá bude ďalej predmetom vyšetrovania ďalších orgánov,“ doplnil.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jaroslav NaďRobert FicoRoman Mikulec
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SRSMER-SD