Minister Káčer sa zúčastní Valného zhromaždenia OSN v New Yorku, slovenskú delegáciu povedie prezidentka

Rastislav Káčer
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer. Foto: archívne SITA/Diana Černáková

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ SR) Rastislav Káčer sa zúčastní na Valnom zhromaždení Organizácie spojených národov (OSN).

V New Yorku bude prítomný na slávnostnom otvorení všeobecnej rozpravy 77. zasadnutia Valného zhromaždenia. Slovenskú delegáciu povedie prezidentka SR Zuzana Čaputová. V tlačovej správe o tom informoval rezort diplomacie.

Ministra čaká séria rokovaní

Káčer absolvuje sériu rokovaní s rezortnými partnermi a zúčastní sa aj na neformálnom stretnutí ministrov členských štátov Európskej únie, na ktorom sa budú venovať agresii Ruska voči Ukrajine.

Minister zahraničných vecí SR má tiež v pláne podpísať Memorandum o porozumení s agentúrou UN Women. Ide o špecializovanú organizáciu OSN, ktorá sa zameriava na rodovú rovnosť a posilnenie postavenia žien.

Posilnenie systému OSN

„OSN predstavuje najdôležitejšiu platformu pre riešenie globálnych problémov. V dobe, keď sú v dôsledku ruskej agresie ohrozené základné pravidlá fungovania medzinárodného spoločenstva, niet inej cesty, ako posilnenie a zefektívnenie systému OSN,“ vyjadril sa šéf slovenskej diplomacie Káčer.

Všeobecná rozprava v úvode Valného zhromaždenia OSN pravidelne vytvára priestor pre rokovania ústavných činiteľov členských štátov i výmenu názorov na ďalšie smerovanie medzinárodného spoločenstva.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rastislav KáčerZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SROrganizácia Spojených národov (OSN)