Minister Gajdoš rokoval s predsedom Vojenského výboru NATO

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Peter Gajdoš
Zľava: Predseda Vojenského výboru NATO armádny generál Petr Pavel a minister obrany Peter Gajdoš počas oficiálneho privítania delegácie s úplnými vojenskými poctami na ministerstve obrany. Bratislava, 15. apríl 2016. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 15. apríla (WebNoviny.sk) – Rozpočet NATO, vojenské operácie aliancie ako aj nadchádzajúci júlový summit vo Varšave boli témami dnešného spoločného rokovania ministra obrany Petra Gajdoša s predsedom Vojenského výboru NATO, českým generálom Petrom Pavlom.

Pavel navštívil Slovensko pri príležitosti konferencie GLOBSEC

„Hovorili sme o hlavných úlohách, ktoré pred alianciou stoja. Existuje veľa výziev, ale pokiaľ je dobrá vôľa, riešenia sa nájdu,“ povedal po rokovaní novinárom Pavel. Zároveň Slovensku poďakoval za príspevky do jednotlivých zahraničných operácií a iniciatív aliancie a tiež zvereneckých fondov pre Afganistan a Ukrajinu.

„V priateľskej atmosfére som generála ubezpečil, že priority v rámci obrany Slovensko v rámci programového vyhlásenia vlády určite splní,“ uviedol pre médiá Gajdoš. Pavla zároveň ubezpečil o proeurópskej a proatlantickej orientácii našej krajiny. „Sme členmi Európskej únie a NATO a záväzky voči týmto klubom splníme,“ dodal.

Predseda Vojenského výboru NATO Peter Pavel navštívil Slovensko pri príležitosti medzinárodnej bezpečnostnej konferencie GLOBSEC. Na konferencii sa zúčastní aj minister Gajdoš.

Balciar vo funkcii nahradil Skuhru

Novým riaditeľom Vojenského spravodajstva je od piatka brigádny generál Ján Balciar. Predošlý riaditeľ, plukovník Ľubomír Skuhra, bol z funkcie odvolaný vo štvrtok 14. apríla. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Danka Capáková.

„Minister obrany SR Peter Gajdoš generála Balciara pozná už zo vzájomnej spolupráce, keď pôsobil vo funkcii 1. zástupcu náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR. Váži si ho ako odborníka v spravodajskej oblasti. Má prirodzenú autoritu a prestíž v oblasti svojho pôsobenia. Prešiel nielen Policajným zborom SR, ale aj inými spravodajskými útvarmi bezpečnostnej komunity SR, výcvikom a kurzami aj zahraničných spravodajských služieb, s ktorými spolupracujeme,“ uvádza sa v tlačovej správe ministerstva obrany.

Šéf rezortu obrany Peter Gajdoš verí, že Ján Balciar bude „prínosom pre ďalší rozvoj spravodajstva, ako aj medzinárodnej spolupráce. Má jeho plnú dôveru a podporu“.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Danka CapákováJán BalciarĽubomír SkuhraPeter Gajdoš
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SRNATO Organizácia Severoatlantickej zmluvyVláda SRVojenské spravodajské služby