Matovičov návrh o regulácii politických diskusií nemá podľa Remišovej podporu v koalícii, proti je aj strana Za ľudí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Veronika Remišová
Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Návrh Igora Matoviča (OĽaNO) o regulácii politických diskusií nemá zatiaľ podporu v koalícii. Povedala to ministerka investícií a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová v relácii O 5 minút 12 na RTVS.

Zároveň zdôraznila, že ani jej strana tento návrh nepodporí. Minister financií Matovič avizoval, že chce navrhnúť reguláciu politických diskusií podľa výsledkov volieb alebo počtu poslancov v parlamente.

Remišová však vidí pri médiách iný problém. „Finančné skupiny, ktoré podnikajú so štátom, vlastnia veľké mediálne domy. Následne masírujú verejnú mienku v prospech ich biznisu a podporujú ľudí, ktorí ich biznis podporujú,“ doplnila.

Matovič svoj návrh odôvodňoval aj účasťou politikov opozičnej strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) v diskusiách. Tvrdil, že za posledné dva roky sa niekto rozhodol, že „vyrobí“ z lídra Hlasu-SD Petra Pellegriniho budúceho premiéra.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Igor MatovičPeter PellegriniVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokracia