Matovič sa zatiaľ pod novú 76-ku nepodpísal, podľa Hegera nabrali diskusie nesprávny smer

Igor Matovič, Eduard Heger
Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič a premiér a už líder Demokratov Eduard Heger. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

Igor Matovič (OĽaNO) sa pod novú 76-ku zatiaľ nepodpísal. Povedal to na piatkovej tlačovej konferencii dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO). Súčasne sa vyjadril, že celá diskusia o novej 76-ke dostáva nesprávny smer.

Jednota a spolupráca

Podľa Hegera je dôležitá na to, aby sa vedela doručiť ľudom pomoc, ktorá je pripravená v rozpočte, na čo je podľa neho potrebná stabilita v parlamente.

Heger tiež nateraz vyvrátil diskusie o spájaní strán. Uviedol, že zatiaľ nehovoril o spájaní strán, ale o vzájomnej spolupráci, a preto sa momentálne nedajú vyslovovať žiadne závery.

„Je dôležité, aby sme hľadali jednotu a spoluprácu, a preto sa stretávam so zástupcami jednotlivých politických strán,“ vysvetlil.

Rokovania prebiehajú

Dočasne poverený premiér informoval, že sa stretol aj s Milanom Majerským (KDH), s Veronikou Remišovou (Za ľudí) a tiež so zástupcom Aliancie. Rokovania podľa jeho slov prebiehajú ďalej s cieľom budovať jednotu a spoluprácu.

„Spoločne musíme zabrániť návratu Róberta Fica (Smer-SD) a jeho dvojčaťa Petra Pellegriniho (Hlas-SD), ktorí v roku 2012, keď prišli späť k moci, zastavili všetky reformy. Preto sa Slovensko začalo vzďaľovať vyspelým krajinám. Zároveň vydali orgány činné v trestnom konaní nitrianskej mafii. Nielenže sa veci nevyšetrovali, ale zamietli sa pod koberec,“ zdôvodnil Heger.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerIgor Matovič
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti