Matovič sa za výrok o mydlení barana ospravedlní, keď dostane „papier od súdu“ a Blahovi to vraj ešte bude ľúto (video)

Snimka obrazovky 2023 04 24 143901.jpg
Igor Matovič a členovia hnutia OĽaNO na tlačovej besede o zmrazení poslaneckých platov. Foto: www.facebook.com

Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič sa poslancovi strany Smer-SD Ľubošovi Blahovi za svoj výrok o mydlení barana ospravedlní, keď o tom dostane „papier od súdu“.

„Papier od súdu“

Šéf obyčajných ľudí to uviedol na tlačovej konferencii.

Tvrdí však, že nič také dosiaľ nedostal a o tomto rozhodnutí súdu vie zatiaľ len z médií. Dodal, že v momente, keď takéto rozhodnutie dostane, ho vykoná, ale s jeho vlastným dodatkom, ktorý podľa neho bude iniciátor ľutovať. „Verte tomu, že sa na to teším. A ešte to bude Blahovi ľúto,“ povedal Matovič.

Krajský súd v Trnave definitívne rozhodol v civilnom spore Blahu a Matoviča o ochranu osobnosti a poskytnutie primeraného zadosťučinenia.

Presné znenie ospravedlnenia

Hovorkyňa Krajského súdu v Trnave Jana Kondákorová agentúre SITA potvrdila, že rozsudok bol procesným stranám doručený a je právoplatný. Lídrovi OĽaNO súd prikázal ospravedlniť sa na nadchádzajúcej schôdzi Národnej rady SR Blahovi za nepravdivé výroky na jeho adresu.

Súd určil aj presné znenie ospravedlnenia, ktoré má Matovič na pôde parlamentu predniesť. Blaha zažaloval Matoviča za výrok z 24. septembra 2020, keď v pozícii predsedu vlády na pôde parlamentu počas Hodiny otázok hovoril o informácii, ktorú dostal e-mailom a podľa ktorej Blaha ešte ako študent preskočil plot záhrady a „mydlil barana“.

Reagoval tak na vystúpenie Blahu, ktorý hovoril o Matovičovej manželke ako o „bielej kobyle“. Okrem ospravedlnenia bude Matovič platiť aj trovy konania.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičĽuboš Blaha
Firmy a inštitúcie Krajský súd v TrnaveOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSMER-SD