Manchester City nadelil „šestku“ Huddersfieldu, „červení diabli“ zakopli v Brightone

Sergio Agüero
Kanonier Sergio Agüero z Manchestru City sa teší z jedného zo svojich troch gólov s sieti Huddersfieldu počas zápasu 2. kola Premier League, v ktorom "The Citizens" hladko zvíťazili 6:1. Manchester, 19. august 2018. Foto: SITA/AP.

LONDÝN 19. augusta (WebNoviny.sk) – Úradujúci majster anglickej futbalovej Premier League zvíťazil aj vo svojom druhom stretnutí nového ročníka, na domácom trávniku zdolal Huddersfield vysoko 6:1.

Agüero sa blysol hetrikom

Skóre stretnutia otvoril v 25. min Sergio Agüero, ktorý po spracovaní odkopu Edersona preloboval brankára hostí. Do konca úvodného dejstva sa stihli presadiť ešte Gabriel Jesus a opäť Agüero, iskričku nádeje v bodový zisk vykresal Huddersfieldu v 43. min Jon Stankovič.

V druhom polčase však „Citizens“ nedovolili hosťom zaznamenať ani len jeden strelecký pokus do priestoru bránky.

Krátko po zmene strán sa gólovo presadil David Silva a 15 minút pred koncom stretnutia skompletizoval Agüero hetrik. Skóre v prospech domácich prikrášlil v závere vlastným gólom Terence Kongolo. Manchester City od minulého ročníka neprehral už ôsme ligové stretnutie v rade a víťazstvom sa posunul na čelo tabuľky.

Päť gólov v Brightone

Naopak, mestský rival „Citizens“ Manchester United zakopol na pôde Brightonu, kde prehral 2:3. „Čajky“ sa ujali vedenia v 25. min, keď prízemný center z ľavej strany ihriska pred de Geom medzi tri tyče usmernil Glenn Murray.

Už o dve minúty neskôr navýšil vedenie domácich Shane Duffy, v 34. min však za „Červených diablov“ znížil Romelu Lukaku. Do polčasovej prestávky sa do listiny strelcov ešte stihol zápísať Pascal Gross, ktorý si vybojoval a následne aj premenil pokutový kop.

Manchester United napriek lepšiemu výkonu v druhom polčase nedokázal zmazať dvojgólové manko, keď sa mu podarilo znížiť až v nadstavenom čase premeneným pokutovým kopom Paula Pogbu.

Premier League – 2. kolo

• výsledky nedeľňajších zápasov

Burnley – Watford 1:3 (1:1)
Góly: 6. Tarkowski – 3. Gray, 48. Deeney, 51. W. Hughes

Manchester City – Huddersfield 6:1 (3:1)
Góly: 25., 35. a 75. Agüero, 31. Gabriel Jesus, 48. David Silva, 84. Kongolo (vlastný) – 43. J. Stankovič

Brighton – Manchester United 3:2 (3:1)
Góly: 25. G. Murray, 27. Duffy, 44. P. Gross (z pok. kopu) – 34. R. Lukaku, 90.+ P. Pogba (z pok. kopu)