Lavrov prirovnal nedávne kroky USA v súvislosti s vojnou na Ukrajine k Hitlerovi

Sergej Lavrov
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Foto: archívne, SITA/AP.

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov prirovnal nedávne kroky Spojených štátov v súvislosti s vojnou na Ukrajine k činom Adolfa Hitlera a Napoleona Bonaparteho. Informuje o tom portál Sky News.

USA si podrobili Európu

Lavrov tiež v stredu počas výročnej tlačovej konferencie v Moskve obvinil Washington, že si podrobil Európu, aby mohol viesť vojnu proti Rusku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podobnú taktiku pritom podľa neho už v minulosti skúsili nacistický líder i francúzsky cisár.

„Spojené štáty, cez Ukrajinu ako zástupcu, vedú vojnu proti našej krajine s rovnakou úlohou – konečným riešením ruskej otázky,“ povedal Lavrov novinárom.

Žiadne seriózne návrhy na mier

Počas tlačovej konferencie tiež skonštatoval, že Moskva ešte nedostala žiadne seriózne návrhy na mier na Ukrajine a nápady prezidenta Volodymyra Zelenského v súvislosti s touto témou sú podľa neho neprijateľné.

Moskva je podľa Lavrova pripravená diskutovať o konflikte so západnými krajinami a reagovať na seriózne návrhy, ale akékoľvek rokovania sa musia venovať širším bezpečnostným obavám Ruska.

Opäť tiež vyzval Organizáciu Severoatlantickej zmluvy (NATO), aby odstránila svoju „vojenskú infraštruktúru“ z Ukrajiny a ďalších krajín v blízkosti ruských hraníc.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Sergej LavrovVolodymyr Zelenskyj
Firmy a inštitúcie NATO Organizácia Severoatlantickej zmluvy