Kriminalisti vo vlaku odhalili ďalší pokus o nezákonný dovoz cigariet, únik presiahol 133-tisíc eur (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nelegálne cigarety
Kriminalisti Finančnej správy zadržali nelegálne pašované cigarety. Foto: www.facebook.com

Ďalší pokus o nezákonný dovoz cigariet po širokorozchodnej železničnej trati v Maťovciach (okres Michalovce) odhalili príslušníci finančnej správy. Spolu 720-tisíc kusov cigariet našli ukrytých pod nákladom prepravovaného tovaru. Finančný únik presiahol 133-tisíc eur.

Ako informovala Finančná správa SR na svojej webovej stránke, vo všetkých 46 vagónoch nákladnej vlakovej súpravy vstupujúcej na územie Slovenska z Ukrajiny bol náklad aglomerovanej železnej rudy.

Nezákonne prepravené cigarety

Kontraband pašovaných cigariet odhalili príslušníci finančnej správy počas fyzickej kontroly pomocou sondážnych tyčí v dvoch vagónoch nákladného vlaku pod nákladom voľne uloženej rudy.

„Nezákonne prepravené cigarety štyroch rôznych značiek v celkovom množstve 720-tisíc kusov boli balené v spotrebiteľskom balení po 20 kusov, v dĺžke tabakového povrazca do 80 milimetrov vrátane, bez platnej slovenskej kontrolnej zámky,“ uviedla finančná správa.

Finančný únik

Finančný únik na cle a daniach v tomto prípade vyčíslili na takmer 133 400 eur. Vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy vedie trestné stíhanie pre zločin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru voči doposiaľ neznámemu páchateľovi.

V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na tri až osem rokov,“ dodala finančná správa.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Finančná správa SR