Sme rodina odmietlo komentovať obvinenia Fica a Kaliňáka, chce si počkať na viac informácií

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Milan Krajniak
Minister práce Milan Krajniak. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková.
  • aktualizované 20. apríla 12:48

V prípade obvinenia Roberta Fica a Roberta Kaliňáka si minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) počká na stanovisko orgánov. K obvineniu sa zatiaľ nevyjadrí. Uviedol to po stredajšom rokovaní vlády.

NAKA zadržala Kaliňáka, exministra vnútra obvinili spolu s Ficom

Detaily obvinení nie sú známe

„Počkám si, kým orgány činné v trestnom konaní vydajú k tomu nejaké stanovisko a potom sa k tomu vyjadrím,“ informoval. Postoj poslaneckého klubu hnutia Sme rodina rovnako neprezradil.

„Predpokladám, že si počkajú na vyjadrenie orgánov činných v trestnom konaní, aby sme vedeli z čoho sú obvinení, a potom k tomu vydáme stanovisko, ako sa k tomu postavíme,“ uzavrel minister.

Hnutie nebude brániť spravodlivosti

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) dúfa, že OČTK majú dostatok dôkazov a v prípade obvinenia expremiéra konajú objektívne.

Uviedol to v stanovisku, ktoré zaslala jeho hovorkyňa Michaela Jurcová s tým, že šéf zákonodarného orgánu v tejto chvíli nemá dostatočné penzum informácií.

„Zároveň môžem povedať, že hnutie Sme rodina nikdy nebránilo a ani nebude brániť spravodlivosti, a tomu je tak aj teraz, avšak musíme si počkať na viac informácií,“ dodal Kollár.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Boris KollárMichaela JurcováMilan KrajniakRobert FicoRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie MPSVR Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SRNAKA Národná kriminálna agentúraNR SR Národná rada Slovenskej republiky