Kováčiková bude o smrti Chovanca rokovať so svojím belgickým kolegom, príde aj šéf Eurojustu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
GP: Aktuálne informácie k prokuratúre
Prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková sa v záležitosti smrti slovenského občana Jozefa Chovanca v Belgicku stretne s federálnym generálnym prokurátorom Belgického kráľovstva.

Ako informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová, pracovné rokovanie sa uskutoční 28. septembra na Federálnej generálnej prokuratúre v Bruseli za prítomnosti prezidenta Eurojustu Ladislava Hamrana.

Chovanca zatkli vo februári 2018 na letisku, ktoré leží asi 60 kilometrov od Bruselu. Vlastnil spoločnosť, ktorá najímala slovenských robotníkov na belgické stavby a medzi krajinami cestoval pravidelne. Dovtedy problémy nemával, no vo februári 2018 sa na palube lietadla správal násilne, sotil do letušky, lebo si nemohol sadnúť na ním zvolené sedadlo.

Kapitán lietadla odmietol vzlietnuť, kým nezasiahla privolaná letisková polícia. Spravodajský portál Sme.sk priniesol 20. augusta informáciu o záberoch z letiska v belgickom Charleroi, kde policajtka nad telom občana SR Jozefa Chovanca hajlovala a ďalší policajt mu 16 minút tlačil na hrudník, v dôsledku čoho nakoniec Chovanec zomrel.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jana TökölyováJozef ChovanecViera Kováčiková
Firmy a inštitúcie Úrad špeciálnej prokuratúry