Košičania prehrali pri vstupe do Ligy majstrov, v sobotu nastúpia proti ďalšiemu súperovi zo Švajčiarska

Switzerland Hockey
Cooper Zech vľavo a Elvis Schlaepfer z Bielu v akcii počas zápasu hokejovej Ligy majstrov medzi švajčiarskym EHC Biel-Bienne a slovenským HC Košice v Tissot Arene v Biel, Švajčiarsko, štvrtok 31. augusta 2023. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Hokejisti slovenského šampióna HC Košice vstúpili do tohtosezónnej edície Ligy majstrov 2023/2024 štvrtkovou prehrou 1:3 na ľade švajčiarskeho klubu EHC Biel-Bienne.

Rýchly presun domov

„Oceliari“ sa v stretnutí strelecky presadili iba raz, keď v 12. minúte fínsky útočník Joona Jääskeläinen v presilovej hre vyrovnal na priebežných 1:1. Hneď na začiatku druhej tretiny dostal domácich opäť do jednogólového vedenia Ian Derungs.

Tretí presný zásah pridalo švajčiarske mužstvo v 59. minúte, keď fínsky útočník Jere Sallinen pri záverečnej hre bez brankára zachytil košickú prihrávku a strelou cez celé klzisko dopravil puk do bránky.

Po tohtosezónnej premiére v LM vo Švajčiarsku absolvovali Košičania rýchly presun domov, keďže už v sobotu 2. septembra na nich čaká zápas proti ďalšiemu švajčiarskemu súperovi Servette Ženeva.

Záverečné stretnutia budú doma

Ešte pred začiatkom domácej extraligy vycestujú Košičania do Nemecka na zápas proti Red Bullu Mníchov (8.9.) a do Švajčiarska na stretnutie proti tímu Rapperswil-Jona Lakers.

Záverečné dve stretnutia v základnej časti odohrajú Košice doma – v utorok 10. októbra hostia švédsky klub AIK Skelleftea a o osem dní neskôr aj nemecký Adler Mannheim.

Oproti predchádzajúcim ročníkom prišlo v LM ku zmene. Nehrá sa formou tradičných štvorčlenných skupín pre 32 tímov, ale každý z 24 účastníkov absolvuje od 31. augusta do 18. októbra spolu šesť duelov proti šiestim rôznym súperom.

Do vyraďovacej časti potom postúpi 16 najúspešnejších klubov z globálnej 24-člennej tabuľky. Osemfinále play-off sa začne 14. novembra a súťaž vyvrcholí finálovým zápasom 20. februára 2024.