Korčok prijal guvernéra Indiany Holcomba, diskutovali o potrebách Slovenska v súvislosti s ruskou agresiou na Ukrajine

Ivan Korčok
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) v utorok prijal guvernéra amerického štátu Indiana Erica Holcomba, ktorý pricestoval na oficiálnu návštevu Slovenska.

Cieľom návštevy bolo okrem iného preveriť potreby Slovenska v súvislosti s agresiou Ruskej federácie na Ukrajine vrátane humanitárnych aspektov a obrannej spolupráce. V tlačovej správe o tom informoval Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Holcomba sprevádzal aj veliteľ Národnej gardy a aj minister obchodu štátu Indiana. „Veľmi oceňujem návštevu guvernéra Holcomba v tak zlomových geopolitických časoch, kedy sú ruskou stranou prekračované mnohé červené čiary medzinárodného správania,“ vyhlásil Korčok. Politici diskutovali aj o transformácii priemyselne orientovaných ekonomík Slovenska a Indiany na zelenú ekonomiku, vodíkovú mobilitu a na iniciatívy v oblasti riešenia nedostatku mikročipov.

„Naše ekonomiky čelia podobným výzvam v automobilovom a oceliarskom priemysle. Odpoveďou sú investície do nových technológií, zdieľanie skúseností a konkrétne podnikateľské kontakty,“ zdôraznil šéf slovenskej diplomacie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eric HolcombIvan Korčok
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR