Kontroverznú hviezdu Andrewa Tatea zadržali pre podozrenie z obchodovania s ľuďmi a sexuálneho zneužívania

Romania Andrew Tate
Zaktknutý Andrew Tate za podozrenie obchodovania s ľuďmi. Foto: SITA/AP

Kontroverznú postavu sociálnych médií a bývalého profesionálneho kickboxera Andrewa Tatea vo štvrtok zadržali v Rumunsku v súvislosti s obvineniami z obchodovania s ľuďmi a znásilnenia. Informovali o tom miestne médiá.

Obchodovanie s ľuďmi

Tatea, ktorý je britsko-americkým občanom a pred časom si vyslúžil zákaz od viacerých internetových platforiem pre jeho mizogýnne názory a nenávistné prejavy, údajne zatkli spolu s jeho bratom Tristanom v župe Ilfov, severne od rumunského hlavného mesta Bukurešť.

Rumunská agentúra, ktorá sa venuje vyšetrovaniu organizovaného zločinu (DIICOT), uviedla v stanovisku, že zadržala štyroch podozrivých – dvoch britských a dvoch rumunských občanov, pre obvinenia z účasti v organizovanej zločineckej skupine, obchodovania s ľuďmi a znásilnení.

Skupina ženy sexuálne zneužívala

Britskí občania podľa DIICOT lákali ženy, ktoré následne podrobovali „fyzickému násiliu a psychickému nátlaku“, sexuálne ich zneužívala skupina členov a nútili ich účinkovať v pornografii s cieľom získať „významný finančný prospech“.

DIICOT identifikoval šesť ľudí sexuálne zneužitých touto organizovanou skupinou a podozrivých zadržali na 24 hodín. V súvislosti s prípadom vykonali vo štvrtok razie v piatich domoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrew Tate