Kollár nepodporí programové vyhlásenie vlády, nepoučiť sa z roku pandémie považuje za fatálnu chybu

Miroslav Kollár
Nezaradený poslanec parlamentu Miroslav Kollár (Spolu - občianska demokracia). Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 29. apríla 10:55

Miroslav Kollár, nezaradený poslanec Národnej rady SR a člen strany Spolu – občianska demokracia (Spolu), nepodporí programové vyhlásenie novej vlády. Uviedol to na štvrtkovej tlačovej konferencii strany Spolu.

Podľa bývalého poslanca strany Za ľudí a primátora mesta Hlohovec vláda do nového programového vyhlásenia nezahrnula riešenie problémov, ktoré odkryla pandémia koronavírusu.

Kollár uviedol, že nové programové vyhlásenie vlády nereflektuje na nedostatky v krízovom riadení štátu, zdravotníctve, školstve či sociálnej oblasti. Spolu s predsedom strany Jurajom Hipšom ho označili za „plagiát“, ktorý je kópiou programu vlády Igora Matoviča (OĽaNO). Nepoučiť sa z roku pandémie považuje za fatálnu chybu.

„Mám pocit, akoby vláda rezignovala a nepredpokladá, že bude vládnuť celé tri roky do konca volebného obdobia,“ povedal Kollár. Zároveň uviedol, že nerozumie, prečo vláda predložila svoj program NR SR ani nie 24 hodín predtým, ako o ňom majú rokovať výbory a následne parlament, keď sa v ňom nič nezmenilo. „Považujem to zo strany tejto vládnej garnitúry ako výraz absolútneho pohŕdania Národnou radou SR ako najvyšším zákonodarným orgánom tohto štátu,“ dodal.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Kollár
Firmy a inštitúcie SPOLU – občianska demokraciaVláda SR