Kolíková si vie predstaviť dôvody, prečo podať žalobu na rozpustenie Kotlebovej ĽSNS

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
KOLÍKOVÁ: Rozhovor pre agentúru SITA
Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.

Bolo by dobré, aby Generálna prokuratúra (GP SR) zverejnila celkovú analýzu, na základe ktorej dospela k dôvodom nepodania žaloby na rozpustenie politickej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS), uviedla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS) v reakcii na nepodanie žaloby na rozpustenie strany ĽSNS generálnym prokurátorom.

Generálna prokuratúra konštatuje, že politická strana ĽSNS nemá reálny potenciál a príležitosť zrealizovať politické zmeny ohrozujúce demokraciu, a teda, že nehrozí bezprostrednosť rizika pre demokraciu. Podľa Kolíkovej je dôležité zverejnenie celkovej analýzy a dôvodov, na základe ktorých sa GP rozhodla nezrušiť stranu ĽSNS, aby bolo zrozumiteľné, prečo sa generálny prokurátor tak rozhodol.

„Zovšeobecnenie, publikované generálnou prokuratúrou, bez toho, aby sme poznali celú analýzu, je z tohto pohľadu nezrozumiteľné. Rovnako, ako sú v ňom popísané dôvody, prečo nepodať žalobu, si viem predstaviť aj dôvody, prečo danú žalobu podať. Preto je osobitne kľúčové, aby analýza zo strany generálnej prokuratúry bola riadne zverejnená a mohla byť k nej aj príslušná diskusia,“ dodala Kolíková.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Mária KolíkováMaroš Žilinka
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SRKotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoMS Ministerstvo spravodlivosti SR