Kolíková je za zmenu úpravy trestu drogových trestných činov, potrebuje však podporu koalície

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Kolíková

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (klub SaS) je je za zmenu právnej úpravy trestu prepadnutia majetku aj úpravu drogových trestných činov. Ministerka vníma agendu ako kľúčovú výzvu na poste ministerky spravodlivosti.

Reagovala tak na dnešné rozhodnutie Okresného súdu v Trnave v prípade Jozefa Š. za pestovanie marihuany. O jej stanovisku informoval Peter Bubla z tlačového oddelenie ministerstva spravodlivosti.

Je k tomu však potrebná dohoda a podpora koalície, čo sa mi, žiaľ, zatiaľ nepodarilo dosiahnuť. Ale budem sa o to naďalej usilovať, nech budem v akejkoľvek politickej role,“ uviedla Kolíková.

Josefa Š. dnes Okresný súd v Trnave odsúdil na 15 rokov väzenia a prepadnutie majetku v prospech štátu za to, že mu policajti NAKA začiatkom minulého roku pri prehliadke rodinného domu v Dolných Zeleniciach v okrese Hlohovec našli veľké množstvo marihuany.

Súd konštatoval, že zníženie trestov za marihuanu, ktoré platí od 1. mája 2022, sa obžalovaného nijako netýka. Rozsudok nie je právoplatný, obžalovaný sa proti nemu odvolal.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Mária KolíkováPeter Bubla
Firmy a inštitúcie MS Ministerstvo spravodlivosti SRNAKA Národná kriminálna agentúraOkresný súd v TrnaveSaS Sloboda a Solidarita