Kľúčové rozhodnutia vlády prichádzajú na poslednú chvíľu, ZMOS odsúdil aj statusy na sociálnych sieťach

VLÁDA: Ústredný krízový štáb SR
Zľava: Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová, minister financií Igor Matovič a podpredseda vlády a bývalý minister hospodárstva Richard Sulík. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Kľúčové rozhodnutia vlády prichádzajú na poslednú chvíľu. Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) to uviedlo v tlačovej správe, ktorú zaslal ústredný riaditeľ kancelárie ZMOS Michal Kaliňák.

Viac o téme: Koronavírus

Združenie nie je spokojné s komunikáciou zo strany vlády. Samosprávy podľa neho nemajú dostatok potrebných informácií k návratu detí do škôl od pondelka 8. februára.

„Napriek tomu, že sú mestá a obce najväčší zriaďovatelia škôl v prenesenom výkone štátnej správy, od štátu boli svedkami chaotickej komunikácie aj spochybňovania podstaty otvárania škôl. V tejto neprehľadnej spleti často sa meniacich informácií sa starostovia, primátori, aj zamestnanci obecných a mestských úradov strácajú rovnako, ako učitelia na školách a tiež občania,“ uviedol ZMOS v tlačovej správe.

Združenie je znepokojené štýlom aj formou komunikácie vlády. Oficiálnym zdrojom informácií sa podľa neho stávajú tlačové besedy či statusy na sociálnych sieťach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Kaliňák
Firmy a inštitúcie Vláda SRZMOS Združenie miest a obcí Slovenska