Sigourney Weaver, Saldana a Winslet pózujú v štýle filmu Avatar pre záchranu oceánov (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sigourney Weaver, Saldana a Winslet pózujú v štýle filmu Avatar pre záchranu oceánov (foto)
Ilustračné foto: www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Kate Winslet, Sigourney Weaverová a Zoe Saldanová – spolupracuje s renomovanou podvodnou fotografkou Christy Lee Rogers na vytvorení jedinečnej série fotografií. Tento projekt, ktorý kombinuje krásu a ochranu prírody, má za cieľ podporiť iniciatívu na zachovanie oceánov.

Fotografie, zvečňujúce herečky v prepracovaných modrých šatách, akoby vznášajúce sa v tichom podmorskom svete, sú výsledkom kreatívneho spojenia s filmom Avatar: Cesta vody. Autorkou fotografií je Christy Lee Rogers, známa svojím charakteristickým barokovým štýlom, ktorý prináša do podvodného fotografovania nový rozmer. Za myšlienkou tohto jedinečného fotenia stojí James Cameron, režisér filmu a vášnivý zástanca ochrany oceánov.

Sigourney Weaver, Zoe Saldana a Kate Winslet pózujú v štýle filmu Avatar pre záchranu oceánov (foto)

Výťažok z predaja fotografií pôjde The Nature Conservancy

Zisky z predaja fotografií pôjdu priamo organizácii The Nature Conservancy, ktorá sa zaviazala do roku 2030 chrániť 10 percent svetových oceánov. Cameron, dlhoročný obdivovateľ Rogersovej práce, vyjadril, že jej „jedinečný štýl fotografovania pod vodou“ bol pre tento projekt kľúčovou inšpiráciou.

Ceny týchto umeleckých diel sa pohybujú od 65 do 35 000 dolárov a sú dostupné na webovej stránke Christy Lee Rogers prostredníctvom A Gallery Artists. Fraser Scott, vedúci galérie, zdôrazňuje, že úspech fotenia bol umožnený vďaka predchádzajúcemu podmorskému tréningu herečiek. Kate Winslet, ktorá sa naučila zadržiavať dych počas natáčania pokračovania Avatara, prekonala dokonca rekord Toma Cruisa v zadržiavaní dychu pod vodou.

Rogersová, ktorej práca odráža lásku k umeniu 16. a 17. storočia, využíva jedinečné vlastnosti svetla vo vode, aby dosiahla „maliarsky pocit“ svojich fotografií. Pre ňu je voda nielen médiom, ale aj vášňou – zdrojom života, omladenia a neobmedzenej slobody.

Je to sloboda, čistota a čistá krv a pre mňa najcennejší prvok na našej planéte. Fotenie s vodou je ako byť na tom najčarovnejšom mieste, kde nie je nič spútané touto realitou a všetko je možné,“ hovorí fotografka a dodáva, že dúfa, že objavíme rýchle riešenie, ako udržať našu vodu čistú.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať