Rozdeľovanie Envirofondov: Ministerstvo životného prostredia podporuje obce

Klima, klimaticke, priroda
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

V programovom vyhlásení, ktoré bolo uverejnené v pondelok 13. novembra, si rezort životného prostredia vytýčil niekoľko jasných cieľov v oblasti environmetálnej ochrany. Jednou z priorít ministra Tomáša Tarabu mala byť  finančná podpora pre samosprávy, ktorá má prispieť k skvalitneniu života ľudí na vidieku, informuje Ministerstvo životného prostredia. 

Dotácie na ochranu národných parkov

V sektore Ochrany a starostlivosti o národné parky bol poskytnutý finančný príspevok 21 samosprávnym projektom. Tieto iniciatívy sa zameriavajú na zlepšenie environmentálnej starostlivosti, rozvoj ekoturizmu a obnovu infraštruktúry, vrátane výsadby zelene a zvýšenia energetické efektívnosti verejného osvetlenia.

„Pred pár hodinami sme na vláde schválili programové vyhlásenie na najbližšie štyri roky. Už dnes však začíname riešiť skutočné problémy samospráv a slovenského vidieka. Môžem ubezpečiť, že nikdy sa nespravilo toľko pre ochranu životného prostredia ako spravíme s mojím tímom ľudí v rezorte životného prostredia,“  uviedol po  pondelňajšom programovom vyhlásení podpredseda vlády a minister životného prostredia Tomáš Taraba.

Beautiful autumn with red an yellow trees under the Tatra Mountains at dawn. Slovakia
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

Rozvoj turizmu na východe

V rámci projektu obec Runina v okrese Snina získa približne 95-tisíc eur na výstavbu informačno-turistického centra v Národnom parku Poloniny. Toto centrum bude klásť dôraz na podporu udržateľného prístupu k ochrane prírody, s osobitným zameraním na biodiverzitu a ochranu vzácnych druhov flóry a fauny.

Podpora zelených projektov

Ministerstvo životného prostredia, vedené Tomášom Tarabom, plánuje posilniť financovanie zelených projektov samospráv z Environmentálneho fondu. Tento plán zahŕňa investície do kanalizačnej a vodovodnej infraštruktúry, zlepšenie systémov triedenia odpadov ako aj zatepľovanie škôl.

Family with small children hiking outdoors in summer nature, walking in High Tatras.
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom