Katy Perry poslala obeti požiaru vianočný balíček

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Americká speváčka Katy Perry
Katy Perry vydala v októbri 2013 nový štúdiový album Prism. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 28. decembra (WebNoviny.sk) – Americká speváčka Katy Perry poslala osemročnej fanúšičke Safyre Terry vianočný balíček. Dievčatko v máji 2013 prežilo požiar, pri ktorom zahynul jej otec aj súrodenci. Prekvapenie okrem ručne písaného pozdravu obsahovalo tiež DVD zo speváčkinho svetového turné Prismatic, obal na mobilný telefón, peňaženku či mikinu. Dievčatko si prianie od popovej hviezdy samo vyžiadalo.

Tridsaťjedenročná interpretka mladej obdivovateľke napísala, že je poctená jej záujmom a želá jej krásne Vianoce a Nový rok. „Na Vianoce budem na teba myslieť,“ napísala na záver pozdravu, v ktorom ju nazvala jedinečnou.

Safyre si priala vytvoriť vianočný stromček z pohľadníc. Po tom, ako sa jej želanie dostalo do povedomia verejnosti, jej okrem rodiny a priateľov prichádzali priania od neznámych ľudí z celého sveta. Napísal jej tiež prezident Spojených štátov amerických Barack Obama s rodinou či speváčka Beyoncé. Doposiaľ tak dostala viac než milión pohľadníc a tisíce rôznych darčekov, vrátane finančnej podpory na liečbu a budúce štúdium.

Dievčatko pred dvoma rokmi prišlo o 32-ročného otca Davida, sestru a dvoch bratov a samo utrpelo popáleniny na 75-percentách tela. Požiar údajne založil Edward Leon, bývalý partner ženy, ktorú si chcel otec Safyre vziať. Za prečin usmrtenia štyroch obetí však nikoho oficiálne neodsúdili a Leon bol obvinený z krivej prísahy.

Katy Perry, vlastným menom Katheryn Elizabeth Hudson, debutovala v roku 2001 albumom Katy Hudson, no známou sa stala až v roku 2008 vďaka piesni I Kissed A Girl z druhej štúdiovky One Of The Boys (2008). Po nej nasledovali albumy Teenage Dream (2010) a Prism (2013). Okrem hudby sa príležitostne venuje aj herectvu. V roku 2010 prepožičala hlas animovanej postavičke v epizóde seriálu Simpsonovci (1989) a neskôr aj Šmolinke v snímkach Šmolkovia (2011) a Šmolkovia 2 (2013). V roku 2011 hosťovala v komediálnom seriáli Ako som spoznal vašu mamu (2005 – 2014). Predstavila sa tiež v dokumente Katy Perry: Part of Me (2012) o jej kariére a osobnom živote. V roku 2012 ju prestížny americký hudobný týždenník Billboard vyhlásil za ženu roka.

Informácie pochádzajú z webstránok www.femalefirst.com, www. distractify.com, www.nytimes.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Barack ObamaKaty Perry