Kapela Muse vyrazí na svetové turné, zahrá aj v Prahe a Budapešti

Matt Bellamy
Matt Bellamy z kapely Muse. Foto: archívne, Vianney Le Caer/Invision/AP.

BRATISLAVA 5. novembra (WebNoviny.sk) – Anglická kapela Muse vyrazí na budúci rok na svetové turné. Formácia sa v rámci koncertnej šnúry predstaví napríklad aj 26. mája na pražskom letisku Letňany, 28. mája v budapeštianskej Papp László Sportaréne alebo 22. júna v krakovskej Tauron Arene.

V rámci Rakúska si vybrali Stadthalle v Grazi, kde sa zastavia 29. mája. Muzikanti na turné podporia album Simulation Theory, ktorý sa dostane na trh v piatok 9. novembra. Nahrávka ponúkne jedenásť skladieb, z ktorých kapela predtým zverejnila piesne ako Dig Down, Thought Contagion, Something Human, The Dark Side alebo Pressure.

Kapela Muse

vznikla v roku 1994 a tvoria ju Matt Bellamy (spev, gitara, klávesy), Dominic Howard (bicie) a Christopher Wolstenholme (basgitara).

Prvý album Showbiz vydali v roku 1999 a nadviazali naň nahrávkou Origin Of Symmetry (2001). Po nej nasledovali albumy Absolution (2003), Black Holes And Revelations (2006), The Resistance (2009), The 2nd Law (2012) a Drones (2015), ktoré sa dostali na prvé miesto britského albumového rebríčka, pričom s poslednou menovanou dobyli aj americký rebríček Billboard 200.

Za nahrávky The Resistance a Drones získali ceny Grammy v kategórii Najlepší rockový album. Na konte majú aj množstvo ďalších ocenení ako napríklad 18 NME Awards, päť MTV Europe Music Awards, sedem Q Awards, dve BRIT Awards, štyri Kerrang! Awards či jednu MTV Video Music Award.

Informácie pochádzajú z webstránky www.loudersound.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom