Kaliňákova väzba je o zatváraní nepohodlných ľudí a porušovaní ľudských práv, tvrdí Hlas-SD

HLAS SD: Ukončenie zberu podpisov za referendum
Zľava: Podpredsedovia strany HLAS-SD Denisa Saková a Richard Raši, predseda strany Peter Pellegrini, generálny manažér strany HLAS-SD Matúš Šutaj Eštok a podpredseda strany Erik Tomáš. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková.

Strana Hlas – sociálna demokracia rešpektuje rozhodnutie súdu a počká si na definitívne rozhodnutie. Predstavitelia sú však znepokojení, že trestné právo je zneužívané na boj proti politickej opozícii. Informovala o tom hovorkyňa strany Hlas-SD Patrícia Medveď Macíková.

„Je neprípustné, aby bola väzba využívaná ako donucovací či politický nástroj. Rovnako je právne neakceptovateľné, aby namiesto dôkazov slúžili na obvinenia len výpovede stokrát spochybnených kajúcnikov. Zatváranie nepohodlných ľudí do väzby a porušovanie ich základných ľudských práv, ktoré už 15-krát konštatoval Ústavný súd SR, je známka diktatúr, nie demokratických a právnych štátov,“ informovala Medveď Macíková o postoji strany k rozhodnutiu sudcu Špecializovaného trestného súdu, ktorý rozhodol, že obvinený Robert Kaliňák pôjde do väzby.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Patrícia Medveď MacíkováRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie Hlas-SDŠpecializovaný trestný súd SRÚstavný súd SR