Jennifer Lawrence navštívila pred sviatkami choré deti

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Jennifer lawrence
Herečka Jennifer Lawrence. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 25. decembra (WebNoviny.sk) – Americká herečka Jennifer Lawrence navštívila v stredu 23. decembra deti, ktoré sa liečia v Kosair Children’s Hospital v jej rodnom meste Louisville v štáte Kentucky. Dvadsaťpäťročná predstaviteľka Katniss Everdeen z filmovej série Hry o život potešila malých pacientov návštevou v rovnakom zariadení aj počas minuloročného Štedrého dňa.

Lawrence sa s deťmi rozprávala a fotografovala, pričom šťastní rodičia pacientov neskôr zábery zverejnili prostredníctvom sociálnych sietí. Jeden z ďakovných príspevkov bol aj od predstaviteľov nemocnice, ktorí na sociálnej sieti Facebook napísali: „Ďakujeme, že si pred sviatkami vyčarovala deťom úsmev na perách“.

Jennifer Lawrence začínala kariéru v seriáloch, cez ktoré sa postupne prepracovala k účinkovaniu vo filmoch. Prelomom v jej kariére bola dráma Zmrznutá kosť (2010), za výkon v ktorej ju nominovali na niekoľko cien vrátane Oscara a Zlatého glóbusu. Celosvetovo známou sa však stala až v roku 2012 ako spomínaná Katniss Everdeen z adaptácie dobrodružnej trilógie Hry o život. Postapokalyptickú hrdinku si zahrala aj v pokračovaniach s názvami Hry o život: Skúška ohňom (2013), Hry o život: Drozdajka 1 (2014) a Hry o život: Drozdajka 2 (2015). Za účinkovanie v dramédii Terapia láskou (2012) získala Oscara, pričom na toto prestížne ocenenie ju znovu nominovali aj minulý rok vďaka snímke Špinavý trik (2013). Známa je tiež ako mutantka Raven Darkhölme s prezývkou Mystique z komiksoviek X-Men: Prvá trieda (2011) a X-Men: Budúca minulosť (2014). Túto postavu stvárni aj vo filme X-Men: Apocalypse, ktorý by mali uviesť do amerických kín 27. mája 2016.

Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jennifer Lawrence