Jednotkou kandidátky Republiky je Uhrík, Mazurek zobral svoje miesto ako výzvu (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
REPUBLIKA: Predstavenie kandidátky
Členovia hnutia Republika počas tlačového brífingu pred budovou parlamentu, na ktorom predstavili kandidátku do parlamentných volieb. Bratislava 3. júl 2023. Foto: SITA/Milan Illí­k

Jednotkou kandidátky hnutia Republika do septembrových parlamentných volieb je jeho predseda Milan Uhrík, dvojkou je podpredseda Miroslav Suja a trojkou je ďalší podpredseda Ondrej Ďurica. Poslanec Národnej rady SR a podpredseda hnutia Milan Mazurek sa rozhodol kandidovať z posledného 150. miesta.

Mazurekova výzva

Ako povedal v pondelok na tlačovej konferencii Uhrík, Mazurek to zobral ako výzvu, aby ľudia rozhodli, či ho v parlamente znova chcú, alebo nie.

Zo štvrtého miesta kandiduje Uhríkov asistent z europarlamentu Ján Kecsés, ďalší v poradí sú generál Jozef Viktorín, Uhríkova asistentka Michaela Riapošová, garant pre oblasť spravodlivosti Marek Géci a expert na zahraničnú politiku Marián Ďuriš.

Deviaty je poslanec Národnej rady SR Eduard Kočiš a prvú desiatku uzatvára starostka obce Liptovské Revúce Jana Šimová. Zo 148. miesta kandiduje zakladateľ Slovenskej národnej strany Marián Andel, ktorý sa rozhodol pridať k hnutiu Republika.

Kandidačná listina Republiky

Kandidačnú listinu odovzdali minulú stredu. Ako povedal Uhrík, zostavená je z členov hnutia Republika. Cieľom je ponúknuť stabilný kolektív, ktorý bude schopný pracovať štyri roky bez toho, aby sa štiepil.

Dodal, že sa snažili zostaviť tím, ktorý bude mať svoju vážnosť a odbornosť. Podčiarkol, že sú najsilnejším pronárodným a vlasteneckým hnutím a podľa prieskumov sa zrejme dostanú do parlamentu. V prípade úspechu vo voľbách sa Uhrík plánuje vrátiť z Európskeho parlamentu naspäť do národnej politiky.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eduard KočišMarek GéciMilan MazurekMilan UhríkMiroslav SujaOndrej Ďurica
Firmy a inštitúcie Hnutie Republika