Irakom otriasli samovražedné útoky, zomreli desiatky ľudí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Irak
Foto: ilustračné, SITA/AP

Bagdad 4. apríla (WebNoviny.sk) – Najmenej 14 ľudí zahynulo a ďalších minimálne 27 osôb utrpelo zranenia pri samovražednom útoku, ku ktorému došlo v provincii Dhíkár, ležiacej južne od irackej metropoly Bagdad. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na irackú políciu.

Samovražedný útočník sa odpálil v reštaurácii nachádzajúcej sa pri diaľnici, ktorá spája Bagdad s juhoirackými provinciami. Reštauráciu údajne často navštevujú príslušníci šiitských polovojenských oddielov bojujúcich proti sunnitským militantom z extrémistickej organizácie Islamský štát (IS).

Provincia Dhíkár leží približne 300 kilometrov juhovýchodne od Bagdadu.

K útoku došlo len niekoľko hodín po tom, ako pri dvoch samovražedných útokoch v Bagdade a jeho okolí zahynulo desať irackých vojakov. K horšiemu z oboch útokov došlo v severovýchodnej časti Bagdadu, kde samovražedný útočník narazil s vozidlom naloženým výbušninami do bezpečnostného kontrolného stanovišťa. Pri následnom výbuchu zahynulo najmenej šesť vojakov a ďalších 13 osôb utrpelo zranenia.

Ďalší samovražedný atentátnik zaútočil na veliteľstvo polovojenských oddielov v meste Mišahda ležiacom približne 30 kilometrov severne od Bagdadu. K útokom došlo v čase, keď Islamský štát ustupuje na viacerých frontoch v Iraku a Sýrii, kde predtým ovládla rozsiahle územia a založila samozvaný kalifát.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Islamský štát