Internetovú petíciu proti čertom v Piešťanoch podporilo už takmer 10-tisíc ľudí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Pochod čertov v Piešťanoch
Atmosféra Pochodu čertov - Krampus v centre mesta Piešťany. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský

PIEŠŤANY 27. novembra (WebNoviny.sk) – Nadácia Slovakia Christiana organizuje petíciu proti podujatiu Pochod čertov, ktorý bude v polovici decembra v Piešťanoch.

Internetová petícia je adresovaná primátorovi Piešťan, podľa jej organizátorov ju podporilo už takmer 10-tisíc ľudí. Pochod čertov mal v Piešťanoch premiéru minulý rok, napriek protestom časti verejnosti prilákalo toto podujatie tisícky ľudí.

Urážka kresťanských sviatkov

Podľa Nadácie Slovakia Christiana sú takéto akcie urážkou kresťanských sviatkov. „Vyjadrime svoj spoločný odpor k prenikaniu ducha popkultúry, sekularizmu, bezduchého kopírovania úpadkových západných pseudotradícií do našej národnej kultúry. Cieľom liberálnych a ľavicových elít je degradácia kresťanských sviatkov na nákupný a zábavný ošiaľ bez akéhokoľvek duchovného rozmeru. V prípade pochodu čertov ozvláštnený ešte o nadmernú dávku vizuálnej odpornosti,“ píšu autori petície.

Pochod čertov bude v Piešťanoch 15. decembra, po minuloročnej úspešnej premiére sľubujú organizátori až 150 postáv čertov z Rakúska a rozšírený program. Aj vlani petíciu proti tejto akcii podpísalo množstvo ľudí, podujatím sa zaoberalo aj mestské zastupiteľstvo.

Staroveká tradícia z rakúskych Álp

Čerti, vlani ich bolo asi štyridsať, napokon podľa organizátora Juraja Románka pritiahli do centra Piešťan asi 10-tisíc ľudí. Napriek množstvu zvedavcov nedošlo na podujatí k žiadnym incidentom. Organizátori Pochodu čertov hovoria o starovekej tradícii, ktorá sa z rakúskych Álp postupne rozširuje aj do ďalších krajín Európy.

Cieľom Nadácie Slovakia Christiana je podpora rozvoja a ochrana duchovných, kresťanských, kultúrnych, morálnych a spoločenských hodnôt.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať