Ibrahimovič oznámil svetu, v ktorom klube bude pokračovať

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Zlatan Ibrahimovič
Zlatan Ibrahimovič dvoma gólmi rozhodol o triumfe 'troch koruniek' v Moldavsku. Foto: SITA/AP

MANCHESTER 30. júna (WebNoviny.sk) – Švédsky futbalový útočník Zlatan Ibrahimovič bude podľa svojich slov pokračovať v kariére v anglickom veľkoklube Manchester United. „Je čas oznámiť to svetu. Mojou nasledujúcou destináciou je @manchesterunited,“ uviedol 34-ročný kanonier vo štvrtok popoludní prostredníctvom svojho oficiálneho instagramového konta. Manchesterský klub informáciu nepotvrdil.

Doteraz nebolo známe ďalšie klubové pôsobisko „Ibru“ po letnom odchode z parížskeho Saint-Germain. Ibrahimovič sa stal súčasťou PSG v roku 2012, odvtedy sa stihol stať najlepším ligovým strelcom v dejinách klubu a bol pri zisku štyroch titulov za sebou, trikrát ho vyhlásili za najlepšieho hráča súťaže.

Bývalý kapitán švédskej reprezentácie sa presadil na európskej scéne ako hráč Ajaxu Amsterdam, pôsobil aj v Juventuse Turín, Interi Miláno, FC Barcelona a AC Miláno. Ligové tituly získal v štyroch rôznych súťažiach – v Holandsku (Ajax Amsterdam), Taliansku (Inter Miláno), Španielsku (FC Barcelona) a Francúzsku (Paríž St. Germain). Médiá ho počas ostatných týždňov spájali aj s možným pôsobením v severoamerickej MLS, Číne či Reale Madrid.

Rodák z Malmö sa v zúčastnil na prebiehajúcich majstrovstvách Európy vo Francúzsku; Švédi v konkurencii Talianov, Belgičanov a Írov nepostúpili zo základnej E-skupiny do vyraďovacej fázy, hviezdny Ibrahimovič ani raz neskóroval a po ME uzavrel reprezentačnú kapitolu. Svoju kariéru v najcennejšom drese zakončil so 116 zápasmi a 62 gólmi.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Zlatan Ibrahimovič