Huliak vyletel na Wiezika: Myslíte si, že niekto je tu v Očovej dole hlavou kolísaný? (video)

Michal Wiezik, Rudolf Huliak
Europoslanec Michal Wiezik a poslanec NR SR Rudolf Huliak. Foto: SITA/Milan Illík - koláž SITA Webnoviny.
Tento článok pre vás načítala AI.

Europoslanec Michal Wiezik (Progresívne Slovensko) tvrdí, že Ministerstvo životného prostredia SRnekompetentné riadenie, ktoré vraj sabotuje ochranu prírody na Slovensku. Poslanec Národnej rady SR Rudolf Huliak (SNS) na to reagoval slovami, že v rámci prehnanej ochrany prírody, ktorú podporuje aj Wiezik, sú konečným poberateľom výhod predovšetkým mimovládne organizácie.

Wiezik na sociálnej sieti kritizoval ministra životného prostredia Tomáša Tarabu, štátneho tajomníka envirorezortu Filipa Kuffu, ale aj poslanca Huliaka za ich predstavu o ochrane prírody. „SNS si ide spanilú jazdu bizarností, trápi ich jatočná hmotnosť hlucháňa, vlky a medvede v ich prirodzenom prostredí. Pracuje sa na odstrele chránených druhov,“ vyhlásil Wiezik.

„Sú pripravení na to, že vlka aj medveďa idú strieľať. Našou úlohou je nezostať pri tom ticho a postaviť im do cesty všetky legálne prekážky, ktoré k dispozícii máme,“uviedol ďalej europoslanec. Tiež upozornil na výzvu s názvom Nestrieľajte vlka zameranú na zachovanie ochrany vlka, ktoré spustilo Progresívne Slovensko a aktuálne má podporu 30-tisíc ľudí.

„Verím, že nás je určite viac na Slovensku, ktorí si vlka viacej ceníme v lese ako nejakú vypreparovanú podložku pri krbe,“odkázal europoslanec. Podľa Wiezika nie je dôvod na trofejový odstrel vlkov. Podrobnosti k téme si vypočujte vo videu Wiezika.

Poslanec SNS Rudolf Huliak zareagoval na slová Wiezika a nešetril pri tom kritikou. „Tento človek, ktorý má budget v Európskom parlamente 30-tisíc euro, absolútne stratil styk s realitou. Nemá tušenia ako žijú ľudia atakovaní vlkmi, medveďmi na slovenskom vidieku. Aké problémy majú z titulu ochrany prírody, ktorá aj vďaka tomuto človeku prekročila všetky medze a my, obyvatelia slovenského vidieka, sme sa stali doslovne vazalmi prírody,“ hovorí Huliak.

Poslanec Huliak zdôraznil, že verejné zdroje musia končiť v regiónoch a v skutočnej ochrane prírody. „Táto prehnaná ochrana prírody je len preto, aby rôzne LIFE-projekty z Európskej únie, alebo aj verejné zdroje pretekajúce cez ministerstvo životného prostredia, skončili u poberateľov konečných výhod – mimovládnych organizácii. A potom kadejakými cestičkami sú financované rôzne politické subjekty, ktorého súčasťou je zhodou okolností aj pán Wiezik a Hojsík. Čiže ak si myslí, že niekto je tu v Očovej dole hlavou kolísaný a žere vám tieto sprostosti, ktoré budete hlásať…,“ odkázal Huliak europoslancovi Wiezikov. Celú reakciu Huliaka si pozrite vo videu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Filip KuffaMichal WiezikRudolf HuliakTomáš Taraba
Firmy a inštitúcie MŽP Ministerstvo životného prostredia SRPS Progresívne SlovenskoSNS Slovenská národná strana