Hráčom NHL smerujúcim z USA do Kanady skrátili dĺžku povinnej karantény, ide o národný záujem

Chris Phillips, Ottawa Senators
Hráči prichádzajúci do Kanady z USA budú musieť zostať v karanténe už iba sedem dní. Foto: archívne, SITA/AP

S blížiacim sa koncom prestupového obdobia v zámorskej hokejovej NHL kanadské úrady skrátili pre hráčov prichádzajúcich zo Spojených štátov karanténnu povinnosť zo štrnástich na sedem dní. Informoval o tom oficiálny web profiligy.

Hráči NHL, ktorých získa niektorý z kanadských účastníkov z konkurenčného tímu v USA pred uzávierkou prestupov 12. apríla, tak budú musieť absolvovať iba týždňovú namiesto dvojtýždňovej karantény. Kanadská vláda to odôvodnila tým, že ide o „národný záujem“.

Podľa kanadských médií tamojšie provincie Britská Kolumbia, Alberta, Manitoba, Ontário a Quebec, v ktorých sídlia kanadské mužstvá NHL, sa už písomne zaviazali, že uvedené opatrenie budú podporovať. Prvým hráčom, ktorý môže toto nové pravidlo vyskúšať na vlastnej koži, bude center Eric Staal, ktorého v piatok vymenili z Buffala Sabres do Montrealu Canadiens.

Pre obmedzenia súvisiace s cestovaním medzi Kanadou a USA vedenie súťaže pred začiatkom tohto ročníka 2020/2021 upravilo zloženie jednotlivých divízií, pričom jedna z nich pozostáva výlučne zo siedmich kanadských mužstiev – Calgary Flames, Edmonton Oilers, Montreal Canadiens, Ottawa Senators, Toronto Maple Leafs, Vancouver Canucks a Winnipeg Jets.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom