Hotelové izby pohlcujúce chrápanie zabezpečia pokojný spánok

Bez názvu
Foto: InterContinental Hotel Group

Trávite bezsenné noci kvôli partnerovmu chrápaniu? Vďaka špeciálnym typom izieb hotelovej siete Crowne Plaza už nemusíte – aspoň počas sladkých dovolenkových dní. Známa luxusná sieť hotelov nedávno predstavila izby absorbujúce zvuk chrápania, ktoré sa postarajú o regeneračný spánok každého hosťa.

High-tech pre pokojný spánok

Bez názvu
Foto: www.ausbt.com.au

Špeciálne izby vo vybraných hoteloch sú zariadené zvukotesnými stenami i záhlavím postele zo zvláštneho materiálu, ktorý tlmí hluk. V posteliach sa nachádzajú vsadené kliny slúžiace ako podporné vankúše pre celé telo. Ich cieľom je zabezpečiť, aby hostia spali na boku – teda v polohe, ktorá tlmí chrápanie. V luxusne zariadených izbách sú nainštalované aj generátory šumu, ktoré potláčajú hluk z akéhokoľvek zdroja. Vybavenie „antichrápacej“ izby by nebolo kompletné bez špeciálne navrhnutého vankúša na tvorbu magnetického pola. To zabezpečuje znehybnenie časti mäkkého podnebia, ktorá pri chrápaní vibruje.

Izby momentálne nájdete v desiatich hoteloch Crowne Plaza na Strednom východe i v Európe, vrátane Španielska, Portugalska, Veľkej Británie a Francúzska. V prípade, že u hostí zožnú úspech, rozšíria sa i do 204 hotelov v Amerike ako aj ďalších európskych miest.

V Británii strážia spánok hliadky chrápania

Bez názvu
Foto: www.blogs.people.co.uk

V rovnakej sieti hotelov vo Veľkej Británii medzitým debutujú chrápacie hliadky. Hotely zahŕňajú tiché zóny navrhnuté špeciálne pre ľudí s ľahkým spánkom. Nachádzajú sa ďaleko od výťahov i schodiska a sú ideálne pre všetkých, ktorých dokáže prebudiť i najmenší hluk. V týchto zónach hliadkujú kontrolóri chrápania – zamestnanci, ktorí sa prechádzajú po chodbách hotela so špeciálnymi prístrojmi na meranie hluku a v prípade, že presahujete povolené decibely, neváhajú a prebudia vás zaklopaním na dvere.

„Máme tiché zóny na dvoch poschodiach hotela. Ako kontrolór chrápania mám za úlohu prechádzať sa po chodbách a mapovať narúšanie ticha,“ uviedla Laura Simpson, kontrolórka chrápania v hoteli Crowne Plaza v anglickom Leedse. V prípade, že hostia svojim chrápaním opakovane narušia pokojný spánok, hotel im navrhne presťahovanie sa do izby v klasickej zóne.

„Všetci sme to už raz zažili – ležíte v posteli o tretej ráno a zakrývate si hlavu vankúšom, aby ste utlmili partnerovo chrápanie. Nie je nič horšie, ako prebdieť celú noc. Preto sme navrhli špeciálne izby pohlcujúce hluk chrápania. Chceme hosťom zabezpečiť výborný nočný spánok,“ povedal hovorca hotelov Crowne Plaza Tow Rowntree. Vykúpenia v podobe pokojného spánku sa tak odteraz dočkáte aspoň na cestách.

www.huffingtonpost.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom