Honzek je podľa experta NHL monštrum, problémom je však jeho nevyrovnanosť výkonov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
NHL Draft, Samuel Honzek
Slovenský útočník Samuel Honzek si oblieka dres tímu Calgary Flames počas draftu NHL. Nashville, 28. jún 2023: Foto: SITA/AP.

Slovenský hokejový útočník Samuel Honzek patrí medzi najväčšie nádeje klubu Calgary Flames zo zámorskej NHL, čo potvrdila jeho vysoká pozícia na drafte nováčikov.

„Plamene“ si vybrali 18-ročného Trenčana zo 16. pozície a urobili z neho tohtoročnú slovenskú draftovú dvojku. Tony Ferrari z portálu The Hockey News radí Honzeka medzi najlepších hráčov, ktorých má Calgary k dispozícii pre sezónu 2023/2024.

Honzek ako druhý najproduktívnejší hráč

Honzek nazbieral 56 bodov v 43 zápasoch ostatnej sezóny ako druhý najproduktívnejší hráč tímu Vancouver Giants v základnej časti juniorskej WHL.

Podarilo sa mu to napriek tomu, že po zranení z majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov nehral niekoľko mesiacov. V klubovej histórii nazbierali viac bodov v nováčikovskej sezóne len Fabian Lysell (62) a Gilbert Brulé (60).

Flames stavil na jeho špičkovú hru

Honzek rozdeľoval expertov. Niektorí milovali jeho ofenzívne zručnosti a prispôsobivosť, iným sa nepáčila jeho občasná nevyrovnanosť výkonov. Flames zrejme stavili na to, že bude častejšie predvádzať špičkovú hru. Keď hrá svoj najlepší hokej, tak je monštrum,“ napísal Ferrari o Honzekovi. Ten podľa odborníka patrí medzi najlepších ľavých krídelníkov, ktorých má Calgary k dispozícii vo svojej organizácii.

Samuel Honzek je siedmy hokejista zo Slovenska, ktorého draftovali „plamene“. V roku 2018 si vybrali útočníkov Miloša Romana (122.) a Martina Pospíšila (105.), rok predtým útočníka Adama Ružičku (109.), v roku 1996 útočníka Ronalda Petrovického (228.), v roku 1992 obrancu Róberta Švehlu (78.) a v roku 1983 útočníka Igora Libu (91.). Okrem Ružičku a Petrovického si za Calgary zahrali v profilige aj útočníci Marek Hrivík a Róbert Döme.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Samuel Honzek
Firmy a inštitúcie Calgary Flames