Hokejové kluby sa možno dočkajú návratu fanúšikov na štadióny. Šatan verí, že sa tak stane v extraligovom finále

Miroslav Šatan
Prezident SZĽH Miroslav Šatan. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský

Po futbalovej Únii ligových klubov (ÚLK) pripravuje návrat fanúšikov na štadióny aj Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH). Ako uviedol web hockeyslovakia.sk, predstavitelia zväzu v tomto období pracujú s členmi konzília odborníkov, Slovenskou akadémiou vied a Úradom verejného zdravotníctva SR na príprave projektu „Návrat fanúšikov“.

„V poslednom týždni sme komunikovali s konzíliom odborníkov a Úradom verejného zdravotníctva SR o splnení všetkých potrebných povinností a opatrení pri organizácii hromadného podujatia za účasti divákov, aby sme našich finalistov extraligy mohli odmeniť prítomnosťou ich fanúšikov na tribúnach. Pevne veríme, že organizačne všetko splníme a ÚVZ nám toto v blízkej dobe umožní,“ povedal prezident SZĽH Miroslav Šatan.

Viac o téme: Koronavírus

Cieľom spomenutého projektu je „definovať podmienky konania rizikových hromadných podujatí v rôznych fázach pandémie a zároveň si v praxi overiť efektivitu a vykonateľnosť skríningového testovania pred hromadným podujatím s použitím rôznych typov testov“.

Keďže času nie je nazvyš, úspešnosť projektu si bude vyžadovať rýchle zasadnutie Ligovej rady extraligy. „Aby sme dali všetkým zainteresovaným subjektom a klubom dostatok času na prípravu, budeme sa na Ligovej rade zaoberať návrhom posunu začiatku finále o dva dni. Všetko by sa malo vyjasniť v priebehu najbližších dní,“ dodal Šatan.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Šatan
Firmy a inštitúcie SZĽH Slovenský zväz ľadového hokejaÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR