Herec Lou Diamond Phillips skončil za mrežami, šoféroval pod vplyvom alkoholu

Lou Diamond Phillips
Filmový herec Lou Diamond Phillips. Foto: archívne, SITA/AP

BRATISLAVA 4. novembra (WebNoviny.sk) – Amerického herca Loua Diamonda Phillipsa zatkli v piatok v texaskom Portlande za šoférovanie pod vplyvom návykových látok.

Zástupcovia polície pre americký týždenník Us Weekly uviedli, že 55-ročný herec zastavil pri hliadkovom vozidle a mužov zákona sa spýtal na cestu do Flour Bluff High School, ktorú doštudoval v roku 1980. Policajt mal však podozrenie, že vodič pil alkohol, čo sa aj potvrdilo vďaka niekoľkým testom.

Phillipsa napokon odviezli na policajnú stanicu, kde vykonali ďalšie testy, ktoré ukázali, že hladina alkoholu v jeho krvi prevyšovala dvojnásobok povolenej hranice v štáte Texas. Vodiča umiestnili za mreže v San Patricio, odkiaľ ho však následne po zaplatení kaucie prepustili.

Lou Diamond Phillips sa predstavil vo filmoch ako napríklad La Bamba (1987), Ukáž, čo vieš (1988), Mladé pušky (1988), Mladé pušky 2 (1990), Odvaha pod paľbou (1996), Veľký záťah (1998), Che Guevara: Guerrilla (2008), Na krídlach lásky (2009) a zahral si aj v seriáloch ako Vražedné čísla (2005 – 2010), Hviezdna brána: Hlboký vesmír (2009 – 2011) alebo Drsný šerif (2012). Na konte má po jednej nominácii na Zlatý glóbus či cenu Primetime Emmy.

Informácie pochádzajú z webstránky www.usmagazine.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom