Havária autobusu v Bulharsku bola s najväčšou pravdepodobnosťou ľudská chyba

Bulgaria Bus Crash Firefighters and forensic workers inspect the scene of a bus crash on a highway near the village of Bosnek, western Bulgaria, Tuesday, Nov. 23, 2021. A bus carrying tourists back to North Macedonia crashed and caught fire in western Bulgaria early Tuesday, killing at least 45 people, including a dozen children, authorities said.
Najpravdepodobnejšou príčinou smrteľnej nehody autobusu je ľudská chyba. Foto: AP Photo/Boris Grdanoski

Najpravdepodobnejšia príčina nehody autobusu v Bulharsku, pri ktorej v utorok skoro ráno zahynulo 44 ľudí vrátane 12 detí, je ľudská chyba. Informovali o tom vo štvrtok bulharskí predstavitelia.

Dopravný prostriedok, v ktorom sa podľa úradov nachádzalo 52 osôb, najmä občanov Severného Macedónska, bol súčasťou skupiny štyroch autobusov vracajúcich sa z cesty do Istanbulu.

Autobus vrazil do zvodidiel na diaľnici v západnom Bulharsku, začal horieť a zmenil sa na zuhoľnatenú schránku. Podľa úradov zostali cestujúci vo vozidle uväznení, keďže oba východy boli zablokované.

Zástupca hlavného prokurátora Borislav Sarafov vylúčil teroristický čin a dodal, že podľa vyšetrovania nenastal ani výbuch. Zatiaľ prevláda verzia, že „došlo k ľudskému zlyhaniu“, povedal na tlačovej konferencii v Sofii. Zvodidlá na diaľnici, kde sa nehoda stala sú nebezpečné a patria medzi hlavné príčiny nešťastia, dodal.

Autobus registrovaný v Severnom Macedónsku havaroval v utorok približne o druhej ráno. Nehodu prežilo sedem ľudí, ktorí zostávajú v nemocnici a ich stav je stabilizovaný.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom