Požiar pivnice rodinného domu v obci Dolné Kočkovce si vyžiadal jednu obeť

hasiči, hadica
Foto: ilustračné, SITA

Večerný požiar pivnice rodinného domu v obci Dolné Kočkovce (okres Púchov) si vyžiadal jednu obeť. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík.

Hasičom požiar na Palkovičovej ulici ohlásili krátko pred 21:00. „Na zásah boli vyslaní traja príslušníci HaZZ z Púchova s dvomi cisternovými vozidlami. Po príchode na ohlásené miesto zistili, že požiarom sú zasiahnuté pivničné priestory rodinného domu, ktoré boli silno zadymené. Púchovskí hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch vnikli do pivničných priestorov a vykonali prieskum, pri ktorom našli telo osoby bez známok života,“ uviedol Petrík.

Postihnutý priestor bol podľa jeho slov silno zadymený, horela podlahová krytina a ďalšie vybavenie miestnosti. „Hasiči požiar zlikvidovali prostredníctvom jedného hasebného prúdu. Následne postihnuté priestory dôkladne odvetrali pretlakovým ventilátorom a miesto udalosti odovzdali príslušníkom polície,“ dodal Petrík s tým, že príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián Petrík
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zbor