Hasiči evidujú zvýšený počet požiarov spôsobených vypaľovaním suchých porastov, opäť apelujú na občanov

lesný požiar
Foto: ilustračné, Getty images

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) evidujú zvýšený počet požiarov suchého trávnatého a krovinatého porastu.

Ako informovala hovorkyňa prezídia HaZZ Katarína Križanová, od siedmej hodiny ráno v pondelok zasahovali hasiči na celom území Slovenska doposiaľ pri 81 takýchto požiaroch.

„Najviac výjazdov v tejto súvislosti uskutočnili hasiči v Košickom kraji, kde boli privolaní k 21 udalostiam. V Banskobystrickom kraji uskutočnili 18 výjazdov a v Nitrianskom kraji boli privolaní k 10 udalostiam,“ povedal Križanová s tým, že väčšina požiarov bola spôsobená vypaľovaním suchých tráv a porastov.

Hasiči v tejto súvislosti každoročne upozorňujú na nebezpečné vypaľovanie, ktoré spôsobuje množstvo požiarov, ktoré vo veľkej miere spôsobujú ekonomické, ekologické a spoločenské škody.

„Hasičský a záchranný zbor apeluje na občanov, aby na upratovanie dvorov a záhrad nepoužívali oheň,“ povedala Križanová. Dodala, že plošné vypaľovanie tráv a porastov môže skončiť pokutou vo výške 331 eur, pre podnikateľov sa suma môže vyšplhať až do výšky 16 596 eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína Križanová
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zbor