Hasiči z celej Bratislavy zasahovali pri požiari v Ružinove, časť parkovacieho domu sa zrútila (foto)

Poziar
Požiar garážového domu v Bratislave. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 6. marca, 12:31

Hasiči už viac ako 16 hodín zasahujú pri požiari parkovacieho domu na Drieňovej ulici v Bratislave. Ako informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, požiar je pod kontrolou, lokalizovať sa ho podarilo krátko po 5:30. Zasahujúci hasiči momentálne pokračujú v likvidačných prácach.

Plamene zachvátili celý objekt

Na mieste zasahovalo celkom 113 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 39 kusmi hasičskej techniky z Bratislavského a Trnavského kraja. Hasenie objektu pokračovalo v noci už iba zvonku, keďže plamene zachvátil celý objekt a prepadla sa časť strechy a stredové priečelie.

Vo vnútri sa nikto nenachádzal, všetci zasahujúci hasiči ho opustili včas a bez zranení. Na jazere Štrkovec mali hasiči vytvorené čerpacie stanovisko, odkiaľ vodu dopravovali k miestu požiaru kyvadlovo cisternami. Na miesto prišla expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiaru.

Príčiny požiaru vyšetruje polícia

Požiar hasili profesionálni hasiči zo všetkých bratislavských hasičských staníc, Pezinka, Trnavy, zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách a dobrovoľní hasiči z Ružinova, Rusoviec, Podunajských Biskupíc, Stupavy, Bratislavy – Starého Mesta, Petržalky, Mostu pri Bratislave, Devína, Devínskej Novej Vsi, Malinova, Lozorna, Voderad, Jaslovských Bohuníc a zo Záhorskej Bystrice.

Okolnosti, ako aj presné príčiny nočného požiaru parkovacieho domu v bratislavskom Ružinove vyšetrujú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II, ako aj policajti bratislavskej krajskej kriminálky. Informoval o tom bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

K požiaru 6-poschodového parkovacieho domu došlo v sobotu krátko pred 19:30.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína KrižanováMartin ChrenMichal Szeiff
Firmy a inštitúcie Prezídium Hasičského a záchranného zboruPZ Policajný zbor SR