Gymnasta Piasecký obsadil na bradlách solídne ôsme miesto

Piasecký

GENT 10. júna (WEBNOVINY) – Slovenský reprezentant v športovej gymnastike Samuel Piasecký obsadil so známkou 12,250 bodu 8. miesto na bradlách v nedeľňajšom finále na Svetovom pohári v belgickom Gente (9. – 10. 6.).

Na svojom najobľúbenejšom náradí postúpil zo sobotňajšej kvalifikácie dokonca z výbornej 3. priečky (15,275 b.), v druhom vystúpení – na hrazde – sa v kvalitnom štartovom poli už nedostal medzi finálové okteto (10. priečka – 14,475 b., na účasť vo finále mu chýbalo iba 0,075 bodu, pozn.).

Dvadsaťsedemročný košický rodák na tomto ďalšom „náraďovom“ podujatí s názvom „Challenge Cup 2012“ v nabitej konkurencii opäť potvrdil, že patrí medzi absolútnu špičku. Dvojnásobnému finalistovi z nedávnych ME vo francúzskom Montpellieri (tam bol 5. na bradlách a 7. na hrazde) sa rovnako ako minulý týždeň na Svetovom pohári v slovinskom Maribore (5. na bradlách, 8. na hrazde, pozn.) síce nepodarilo vybojovať si na oboch náradiach finálovú miestenku, na bradlách však opätovne nechýbal medzi najlepšími.

V tejto disciplíne po „bronze“ v kvalifikácii zariskoval v nedeľňajšom finále: predstavil sa s novou, mimoriadne obtiažnou zostavou, ktorú „chystá“ na olympiské hry v Londýne. Tá obsahuje aj jeden nový, super náročný prvok, a to toč do stojky s obratom o 360 stupňov.

Vo finále boli samé gymnastické hviezdy. Keďže na medailovú priečku tu v Gente bolo potrebných veľa bodov, Samo skúsil novú zostavu. V rozcvičke ju zvládol super, v samotnom finále mu už nevyšla podľa predstáv. Zaváhal a bolo po nádejách. Ideme však ďalej,“ informoval agentúru SITA reprezentačný tréner gymnastov SR a zároveň osobný kouč súčasnej slovenskej jednotky Martin Zvalo a doplnil: „Už postup do finále z tretieho miesta na bradlách bol veľkým úspechom. Samo potvrdil, že sme na dobrej ceste smerom k vyvrcholeniu nášho spoločného snaženia – olympijským hrám.“

Pred OH 2012 v Londýne by sa mal jeho najúspešnejší zverenec predstaviť ešte o týždeň na pretekoch v Izraeli a potom už bude ladiť formu na najväčší sviatok športovcov.

Druhý nominovaný slovenský gymnasta na SP v Gente Slavomír Michňák sa predstavil v sobotňajšej kvalifikácii v troch disciplínach. Devätnásťročný člen Slávie UK Bratislava však zaostal za očakávaniami: na koni s držadlami ho klasifikovali na 36. mieste (12,350 b.), na bradlách bol 39. (12,025 b.) a na hrazde obsadil až 40. priečku (11,625 b.).

Slavko po úspešnej maturite a prijímačkách na vysokú školu predviedol v kvalifikácii slabý výkon. Hoci sa snažil, v obrovskej konkurencii sa stratil,“ zhodnotil pre agentúru SITA vystúpenie Michňáka kouč Martin Zvalo.