Gymnasta Samuel Piasecký postúpil na bradlách do finále

Piasecky
Gymnasta Samuel Piasecký Foto: SITA/AP

MONTPELLIER 24. mája (WEBNOVINY) – Slovenský reprezentant v športovej gymnastike Samuel Piasecký si vybojoval na bradlách so známkou 15,033 bodu postup do nedeľňajšieho finále na majstrovstvách Európy mužov a juniorov vo francúzskom Montpellieri.

Dvadsaťsedemročného košického rodáka a člena VŠC Dukla Banská Bystrica klasifikovali vo štvrtkovej kvalifikácii v jeho najobľúbenejšej disciplíne na 5. mieste, čo mu bez problémov stačilo na účasť medzi najúspešnejšou osmičkou gymnastov, ktorá bude bojovať o medaily. Piaseckému sa podarilo postúpiť na ME do finále tretíkrát v kariére, pred tromi rokmi na kontinentálnom šampionáte v Miláne 2009 obsadil napokon 5. priečku a v gréckom Volose 2006 bol ôsmy.

Zverenec Martina Zvala, ktorý má zabezpečenú miestenku na OH 2012 do Londýna, sa ako jediný slovenský zástupca v mužskej kategórii v Montpellieri predstavil v hale Park & Suites vo štvrtok aj na hrazde. V tejto „kráľovskej“ disciplíne skončil Piasecký so známkou 14,566 bodu na prvom nepostupovom 9. mieste a zostal na nedeľňajšie finále v pozícii prvého náhradníka.

Teší ma, že som sa po troch rokoch dostal opäť na bradlách do finále na majstrovstvách Európy. Dnes som zacvičil pekne, s istotou, ale nič extra, žiadny luxus,“ uviedol pre agentúru SITA tradične skromne Samuel Piasecký a doplnil: „Mrzí ma hrazda, že som sa tesne nezmestil medzi finálové okteto. Som však samozrejme spokojný, že mi to vyšlo aspoň v jednej z dvoch disciplín, v ktorých som štartoval.

Reprezentačný tréner slovenských gymnastov a zároveň osobný Piaseckého kouč Martin Zvalo bol tiež šťastný: „Samo zacvičil výborne, s jeho vystúpeniami som maximálne spokojný. Náročné zostavy zvládol perfektne, s bravúrou a potvrdil, že patrí medzi gymnastickú špičku.“

V kvalifikácii na bradlách si najlepšie počínal slovinský špecialista na toto náradie Mitja Petkovšek (15,366 bodu), na hrazde najvyššie vo štvrtok klasifikovali ruského gymnastu Emina Garibova, paradoxne tiež so známkou 15,366 bodu.

ME v športovej gymnastike v Montpellieri (Fr.) – štvrtkové výsledky:

MUŽI

súťaž jednotlivcov – jednotlivé náradia – kvalifikácia (do nedeľňajšieho finále postúpilo osem najlepšie ohodnotených gymnastov, maximálne však dvaja z jednej krajiny):

bradlá: 1. Mitja Petkovšek (Slovin.) 15,366 bodu,…5. Samuel Piasecký (SR) 15,033 – postúpil do finále

hrazda: 1. Emin Garibov (Rus.) 15,366,…9. Samuel Piasecký (SR) 14,566 – nepostúpil do finále (je prvým náhradníkom)