Geis pripomína chodcom, ako zvýšiť bezpečnosť v cestnej premávke

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Geis 25.jpg
foto : Geis
Zvolen, 26.10.2017 ( WBN/PR ) – Nadnárodná logistická skupina Geis podporí preventívnu akciu zameranú na bezpečnosť chodcov na cestách, ktorá sa uskutoční 31.10.2017 v uliciach Banskobystrického kraja. Rozdá chodcom 4000 reflexných pások.

Aj v súvislosti s predpokladaným nárastom intenzity cestnej premávky počas Sviatku všetkých svätých bude polícia rozdávať reflexné pásky s cieľom zabezpečiť maximálnu bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky, a to nie len počas sviatkov.

„Preventívne zvyšovanie bezpečnosti v rámci cestnej premávky je pre nás najmä v tomto ročnom období kľúčovou problematikou. Riziká zrážky motorového vozidla s chodcom či cyklistom sú oveľa vyššie. Celková viditeľnosť je zhoršená, čo vodičom komplikuje jasné rozoznávanie všetkých účastníkov cestnej premávky, hlavne ak nie sú riadne označení. Preto sme sa rozhodli pre podporu tejto akcie“, hovorí Marian Vaculčiak, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Geis.

Geis 26.jpg
foto : GEIS

Častou príčinou usmrtení chodcov a cyklistov na cestách je práve ich zlá viditeľnosť. Zákon o cestnej premávke ustanovil povinnosť chodcom chrániť sa reflexnými prvkami alebo reflexným odevom za zníženej viditeľnosti. Ak sa tak nekoná, je zbytočne ohrozený ľudský život a zároveň takto neoznačenej osobe hrozí bloková pokuta.

Používanie reflexných prvkov u chodcov a cyklistov je nie len v tomto ročnom období životne nevyhnutné. „Je potrebné uvedomiť si, že vidieť a byť videný je dôležité pre všetkých účastníkov cestnej premávky, rovnako pre našich kuriérov. Pevne veríme, že spoločný dobrý úmysel zvýšiť povedomie o význame nosenia reflexných prvkov prispeje k celkovému zvýšeniu bezpečnosti na cestách.“ povedal Dušan Vilhan, obchodný riaditeľ spoločnosti Geis.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať