Gallo si konečne všimol, že sa vláda chystá zlikvidovať RTVS, reaguje Čekovský

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Kristián Čekovský
Bývylý poslanec Kristián Čekovský. Foto: archívne, SITA/NR SR.
Tento článok pre vás načítala AI.

Bývalý poslanec Národnej rady SR Kristián Čekovský (Demokrati) nemieni reagovať na osobné útoky predsedu Rady Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Igora Galla. Uviedol to pre agentúru SITA v reakcii na Gallovo stanovisko k pripravovaným legislatívnym zmenám vo verejnoprávnom telerozhlase.

V rámci neho Gallo spomenul Čekovského pôsobenie ako predsedu parlamentného výboru pre kultúru a médiá i ním pripravenú novelu zákona o RTVS, ktorá parlamentom neprešla, spomenul i osobné útoky voči nemu (Gallovi) a Rade RTVS.

Čekovského podľa vlastných slov teší, že Gallo si „konečne všimol, že sa vláda chystá zlikvidovať verejnoprávne médium, ktoré by mal všetkými silami brániť“. Exposlanec zdôraznil, že o jeho poslaneckej práci vypovedá fakt, že Slovensko sa v rebríčkoch hodnotenia slobody tlače posunulo o 17 priečok.

„Takéto pozitívne hodnotenia sme za naše zákony dostávali od medzinárodných organizácií, ktoré majú pre mňa väčšiu relevanciu, ako názor politického nominanta za Smer a SNS v Rade RTVS,“ uviedol.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor GalloKristián Čekovský
Firmy a inštitúcie DemokratiNárodná rada SRRTVS Rozhlas a televízia SlovenskaSMER-SDSNS Slovenská národná strana