Real Madrid
Real Madrid strelil Celte Vigo 7 gólov, z toho 6 v druhom polčase. Foto: SITA/AP

MADRID 5. marca (WebNoviny.sk) – Španielsky futbalový klub Real Madrid dostal pekný darček k nedeľňajšiemu 114. výročiu založenia. Hráči „bieleho baletu“ zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 8. kola tamojšej najvyššej súťaže Primera División nad futbalistami Celtou Vigo vysoko 7:1. O štyri góly domácich sa postaral hviezdny kanonier Cristiano Ronaldo, presadili sa aj Pepe, Jesé Rodríguez a Gareth Bale. Real strelil poltucet až v druhom polčase. Čestný zásah hostí dosiahol Iago Aspas.

Cristiano Ronaldo sa zásluhou sobotňajších presných zásahov vyšvihol na druhé miesto historického poradia kanonierov Primera División, na svojom konte má 252 gólov. CR7 o jeden presný zásah prekonal Španiela Telma Zarru, ktorý v rokoch 1940 – 1955 skóroval v lige 251-krát za Athletic Bilbao. Lídrom tejto štatistiky je Lionel Messi z FC Barcelona (305). Rodák z Funchalu Ronaldo je hráčom, ktorý na 250 gólov v La Lige potreboval najmenej zápasov – len 228 od svojho príchodu do Realu v roku 2009.

Prekonal aj ďalší míľnik – 350 gólov v európskom klube dosiahol ako najrýchlejší už v 335 dueloch. Cristiano Ronaldo ako prvý strelil 30 hetrikov v Primera División. Štyrmi gólmi proti Celte Vigo sa prepracoval aj na líderskú pozíciu medzi kanoniermi La Ligy v aktuálnej sezóne. Na svojom konte má 27 gólov, druhý v poradí je Messiho spoluhráč, Uruguajčan Luis Suárez (25).

„Cristiano je jedinečný. Iba on má takúto strelu,“ vyzdvihol Zidane svojho zverenca, ktorý najprv skóroval strelou z diaľky, následne nechytateľne zrealizoval priamy kop, hetrik zavŕšil strelou do prázdnej bránky po asistencii Isca a štvrtý zásah pridal hlavičkou po rohovom kope. „Som spokojný s jeho výkonom. Ja som nikdy nedal štyri góly v zápase. Bolo to pre neho dôležité z hľadiska blížiaceho sa stretnutia Ligy majstrov,“ doplnil 43-ročný rodák z Marseille na adresu CR7. Po nevydarených akciách Portugalčana v prvom polčase si publikum na Bernabéu párkrát povzdychlo a ozval sa aj slabý piskot. Podľa Zidana to však netreba zbytočne nafukovať.

„Piskot je súčasťou futbalu. Fanúšikovia nepískali na Cristiana. Keď sa im niečo nepáči, takto chcú z hráčov vyťažiť viac, čo je dobré,“ skonštatoval Zidane. „Vieme, že je najlepší na svete. Dúfam, že si takúto formu udrží do konca sezóny a pomôže nám vyhrať Ligu majstrov,“ vyhlásil Lucas Vásquez, v sobotu opäť jeden z najaktívnejších hráčov v základnej jedenástke „Merengues“.

Deportivo La Coruňa – Málaga 3:3 (1:1)

Góly: 43. Borges, 69. Cartabia, 80. L. Pérez – 29. Charles, 63. I. Camacho, 89. Arribas