Foto: Povodne na Slovensku si vyžiadali dva ľudské životy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
POLÍCIA: Voda strhla auto s dvoma mužžmi
V sobotu ráno okolo 07:30 boli privolaní hasiči z Kysuckého Nového Mesta do obce Ochodnica, kde v miestnom potoku Ochodničanka ľudia objavili nehybné telo. K nehode malo dôjsť ešte v piatok večer, kedy dvaja muži vošli s autom Suzuki Samurai do miestneho potoka. Keď silný prúd začal auto unášať, obidvaja muži vyskočili z auta. Jeden z mužov sa zachránil a z vody ho vytiahli, no druhého museli hľadať. Zhruba o pol kilometra ďalej ho našli bez známok života. Ochodnica, 29. apríl 2017. Foto: SITA/KR PZ Žilina Foto: SITA/KR PZ Žilina

ŽILINA 29. apríla (WebNoviny.sk) – Povodne si vyžiadali v piatok dva ľudské životy. Ako agentúru SITA informoval hovorca žilinskej polície Radko Moravčík, v piatok 28. apríla pred 17.00 hodinou v obci Hvozdnica, v okrese Bytča, bol vo vode miestneho potoka nájdený 56-ročný muž (z okresu Bytča).

„Žiaľ, aj napriek snahe záchranárov sa ho už nepodarilo oživiť. Obhliadajúci lekár na zistenie presnej príčiny smrti muža nariadil zdravotno-bezpečnostnú pitvu,“ uviedol.

Policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru Kysucké Nové Mesto boli v piatok 28. apríla po 21.00 hodine vyslaní na preverenie oznámenia do obce Ochodnica.

„Po vojdení motorového vozidla do vodného toku mal jednu osobu z vozidla strhnúť prúd vody. Policajti po príchode na miesto začali okamžite prehľadávať okolie, kde sa vozidlo nachádzalo, na vypátranie 59-ročného muža (z okresu Kysucké Nové Mesto. Muža sa však ani po maximálnom úsilí nepodarilo ani za pomoci ostatných záchranných zložiek vypátrať,“ uviedol s tým, že pri udalosti mal byť aj 40-ročný muž a obaja mali vyskočiť z vozidla, ktoré začal unášať prúd vody.

„Silný prúd vody mal 59-ročného muža strhnúť, 40- ročný muž sa ho mal snažiť vytiahnuť, ale už sa mu to nepodarilo. Jeho samého museli vytiahnuť z potoka miestni občania,“ dodal. Dnes pred siedmou hodinou ráno 59-ročného muža našli bez známok života. Obhliadajúci lekár predbežne vylúčil cudzie zavinenie a na zistenie presnej príčiny smrti muža nariadil zdravotno-bezpečnostnú pitvu.

Polícia žiada občanov, aby v žiadnom prípade nehazardovali so svojím životom a nevstupovali do rozvodnených tokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať